حمایت شهروندان کانادایی از مسلمانان طی یک آزمایش + عکس

به گزارش ادیان نیوز، در پی وقوع دو حمله تروریستی به نظامیان کانادایی یک آزمایش برای آزمودن دیدگاه شهروندان این کشور در قبال مسلمانان انجام شد.
این آزمایش برای آن انجام شد تا مشخص شود آیا شهروندان کانادایی مسلمانان را عامل حمله روز ۲۲ ماه اکتبر به «ناتان سیریلیو» نظامی کانادایی می‌دانند یا خیر.
در این آزمایش، یک بازیگر نقش یک فرد متعصب را بازی می‌کرد که پس از تلاش برای جلوگیری از سوار شدن یک مسلمان با لباس اسلامی به اتوبوس در شهر همیلتون اونتاریو در درگیری با دیگر مسافران دچار جراحت شد.
افرادی که شاهد این مناقشه بین فرد مسلمان و فرد متعصب بودند از تصویر برداری از این صحنه اطلاعی نداشتند.
«عمر آلباخ» دانشجوی دانشگاه یورک در تورنتو در آغاز این ویدئو – که بر روی یوتوب قرار داده شده است – می‌گوید: این ویدئو بر اساس رویدادهایی تهیه شده است که در اوتاوا رخ داده است.
این ویدئو در یوتیوب بیش از دو میلیون بازدید کننده داشته است.
آلباخ در این ویدئو می‌گوید: می‌خواهیم بدانیم آیا مردم در کنار مسلمانان یا افرادی که مسلمان به نظر می‌آیند، احساس امنیت می‌کنند یا خیر.
در این ویدئو فرد متعصب شهروند مسلمان را هدف توهین‌های خود قرار می‌دهد.
در این ویدئو فرد متعصب به سوی فرد مسلمان در ایستگاه اتوبوس می‌ آید و به او می‌گوید باید سوار اتوبوس دیگری شود زیرا به سبب پوشش ممکن است در زیر لباس خود بمب مخفی کرده باشد.
این موضوع واکنش افرادی دیگر حاضر در ایستگاه اتوبوس را در پی داشته است. این مرد نا‌شناس می‌گوید: نمی‌توانیم با مردم این گونه رفتار کنیم و آن‌ها را به سبب پوششان قضاوت کنیم.
وی همچنین می‌گوید: نمی‌توان افراد را بر اساس ملیت یا عوامل دیگر قضاوت کرد. منظور مرا درک می‌کنید؟ آنچه که در اوتاوا رخ داد از سوی یک فرد متعصب انجام شده بود.
یک تماشاچی دیگر نیز به شخص متعصب گفت او به اندازه یک مسلمان می‌تواند تروریست باشد.
یک خانم نیز گفت حادثه تیراندازی در اوتاوا وحشتناک و تأسف آور بود اما فکر نمی‌کنم بر اساس آن بتوان برخی افراد را صرفا به سبب پوششان سرزنش کرد.
این در حالی است که دو مرد نیز در ایستگاه اتوبوس دیگری به شخص متعصب به سبب رفتار‌هایش با فرد مسلمان حمله کردند.
آلباخ همچنین اعلام کرد طی این فیلمبرداری شاهد هیچ‌گونه دیدگاه منفی در قبال مسلمانان نبوده است.
منبع: ابنا
به خواندن ادامه دهید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.