تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

عیادت شاهزاده سعودی از مجروحان حمله تروریستی به عزاداران حسینی + تصاویر

به گزارش ادیان نیوز، «سعود بن نایف بن عبدالعزیز» امیر منطقه شرقیه عربستان از مجروحان حادثه حمله تروریستی به عزاداران حسینی در منطقه الاحساء این کشور عیادت کرد.
وی به همراه شماری از مسئولان عربستانی دیروز از این مجروحان که در بیمارستان ملک فهد در شهر هفوف عربستان بستری شده‌اند، عیادت و به این مجروحان اعلام کرد که ملک عبدالله پادشاه و امیر سلمان ولیعهد این کشور برای شفای آن‌ها دعا می‌کنند.
سعود بن نایف بن عبدالعزیز همچنین با خانواده‌های متوفیان این حادثه تروریستی دیدار کرد و اعلام کرد که عاملان این جنایت، به دادگاه عادل سپرده خواهند شد تا حکم آن‌ها صادر شوند.
دوشنبه‌شب گذشته (شب عاشورا) تعدادی افراد مسلح نا‌شناس با حمله به حسینیه المصطفی در روستای «دالوه» ۸ نفر را شهید و ۳۰ نفر دیگر را مجروح کردند.
همزمان «حمزه الحسن» نویسنده و مبارز مشهور عربستانی، مسئولیت این حادثه را بر عهده دولت عربستان دانست و در یادداشتی که در صفحه توییتر خود آن را منتشر کرد نوشت که خطر تکفیری‌ها برای این عربستان حیاتی شده و افزود که دست پرورده‌های سعودی‌ها بلای جان خودشان خواهند شد.
کمیته مسئول برگزاری دفن شهدای احساء اعلام کرده است که شهدا عصر جمعه در میدانی در جنب مسجد «المرتضی» دفن خواهند شد و مکان مراسم برای عزاداری در اردوگاه آماده‌ شده در سالن جشن‌های ازدواج جمعی در سمت جنوب غربی شهرک خواهد بود.
رسانه های عربستانی اعلام کردند که  تحقیقات درباره این حادثه و بازجویی از ۲۰ نفر از عوامل آن همچنان ادامه دارد.

منبع: ابنا
شاید دوست داشته باشید