تشییع باشکوه شهدای عاشورای حسینی در احساء + تصاویر

به گزارش ادیان نیوز، دهها هزار نفر از اهالی روستای الدالوه در شهر الاحساء عربستان عصر جمعه پیکر ۸ تن از شهدای حمله تروریستی به مراسم عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را تشییع کردند.
در این مراسم باشکوه که پس از برگزاری نماز جمعه در جنب مسجد «المرتضی» شهر الاحساء برگزار شد شیعیان منطقه شرقی عربستان و جمع کثیری از محبان اهل بیت عصمت و طهارت حضور داشتند.
تشییع کنندگان که تصاویری از شهدا و پرچم‌های عزای حسینی را در دست داشتند ضمن سردادن شعار “لبیک یاحسین” خشم و انزجار خود را از گروه‌های تکفیری اعلام کرده و خواهان محاکمه عامل جنایت حسینیه المصطفی شدند.
گفتنی است دوشنبه شب گذشته و در شب عاشورای حضرت امام حسین(ع) تعدادی افراد مسلح ناشناس با حمله به حسینیه المصطفی در روستای دالوه در شهر الاحساء شیعیان عزادار حسینی را به رگبار بستند که منجر به شهادت ۸ تن و زخمی شدن ۳۰ عزادار گردید.
در این حمله ناجوانمردانه «زهیر المطاوعه»، «محمد المشرف»، «عبدالله الیوسف»، «محمد البصراوی»، « عادل عبدالله حرابه»، «مهدی المشرف»، «حسن العلی» و «عبدالله المطاوعه» به درجه رفیع شهادت نائل آمده و حسینی شدند.
امروز کمیته مسئول برگزاری تشییع و تدفین شهدا اعلام کرده بود که شهدا در جنب مسجد المرتضی دفن خواهند شد.
مجروحان این حادثه تروریستی نیز که در بیمارستان ملک فهد شهر هفوف عربستان بستری هستند و «سعود بن نایف بنعبدالعزیز» امیر منطقه شرقیه عربستان از آنان عیادت کرده و در دیدار با خانواده‌های شهدای این جنایت اعلام کرد که عاملان آن، به دادگاه عادل سپرده خواهند شد تا حکم آن‌ها صادر شوند.
رسانه‌ای سعودی اعلام کردند که با دستگیری سه نفر دیگر در ریاض و در ارتباط با عملیات تروریستی علیه حسینیه المصطفی تعداد افراد بازداشت شده به ۲۶ نفر رسیده که تحقیقات از آنان کماکان ادامه دارد.
یک نویسنده و مبارزه فعال عربستانی درباره حمله تروریست‌ها به حسینیه شیعیان در این کشور گفته است که این اتفاق نتیجه ادبیات تحریک‌آمیز و تنفرپراکن و سکوت مقامات سعودی است. مقامات سعودی فرهنگ توحش و تکفیر و اختلاف مذهبی را سیاستی نظام‌مند کرده‌اند و باید گفت که اتفاق احساء، مقدمه ای برای فروپاشی آل سعود است، چرا که راه علاجی برای این حکومت نمانده است و تندروهای تکفیری در تمام نقاط کشور هستند.

منبع: ابنا
اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید