خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
آخرین اخبار ادیان ایران و جهان، خبرهای دینی ارامنه زرتشتیان کلیمیان شیعه اقلیت‌های دینی و مذهبی و فرقه‌ها جریان‌‌های دینی

آغاز اختصاص اراضی نزدیک به مسجدالاقصی به یهودیان

عکس: ایسنا

یک روزنامه عبری زبان نوشت، وزارت دادگستری رژیم صهیونیستی کار ثبت اراضی واقع در اطراف مسجدالاقصی به عنوان املاک یهودیان را آغاز کرده است.

| زمان تقریبی مطالعه < 1 دقیقه |

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، روزنامه عبری زبان هاآرتص نوشت، وزارت دادگستری وابسته به دولت اشغالگر اسرائیل هفته گذشته کار ثبت اراضی واقع در اطراف مسجدالاقصی به عنوان املاک یهودیان را آغاز کرد.

هاآرتص در ادامه شرح داد: روند ثبت با بودجه رسمی که برای کاهش شکاف‌ها و بهبود کیفیت زندگی ساکنان فلسطینی شهر قدس تنظیم شده بود، انجام شد، اما در عمل هدف از این اقدام ثبت اموال یهودیان است و احتمالا این حرکت اعتراض اوقاف اسلامی را به دنبال خواهد داشت.

از سوی دیگر برخی نهادها و طرف‌های مسؤول از شکاف‌های جدیدی که در نتیجه حفاری‌های مستمر اسرائیلی‌ها در زیر مسجد الاقصی در سطح آن ایجاد شده و پایه‌های مسجد را با خطر مواجه کرده، خبر دادند، این شکاف‌ها در بخش غربی مسجد و در نزدیکی موزه اسلامی و ورودی المغاربه واقع در مجاورت دیوار البراق تا منطقه کاخ‌های اموی نمایان شده‌اند.

شورای اوقاف، مقدسات و امور اسلامی شهر قدس اعلام کرد که اداره آثار باستانی رژیم صهیونیستی و انجمن شهرک العاد مدتی است در حال اجرای حفاری‌های مشکوک و مبهمی در اطراف مسجد الاقصی به ویژه در دو بخش جنوبی و غربی آن در نزدیکی ستون خارجی مسجد در دو منطقه دیوار البراق و کاخ‌های اموی هستند.

منبع ایسنا
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه