زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه ادیان نیوز: آیت‌الله محمدعلی گرگانی در دیدار با اعضای موسسه علوم راهبردی ادیان و جنبش های انحرافی «معراج» با اشاره به آیات قرآن اظهار داشت: اصل اولیه بشر جهل است زیرا زمانی که متولد می‌شویم چیزی را نمی‌دانیم و تاسیس این بنیاد کاری پسنیده است که سبب افزایش آگاهی اجتماعی می‌شود.   مرجع تقلید شیعیان […]

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

ادیان نیوز: آیت‌الله محمدعلی گرگانی در دیدار با اعضای موسسه علوم راهبردی ادیان و جنبش های انحرافی «معراج» با اشاره به آیات قرآن اظهار داشت: اصل اولیه بشر جهل است زیرا زمانی که متولد می‌شویم چیزی را نمی‌دانیم و تاسیس این بنیاد کاری پسنیده است که سبب افزایش آگاهی اجتماعی می‌شود.
 
مرجع تقلید شیعیان افزود: خداوند ابزارهایی را برای افزایش آگاهی بشر در نظر گرفته است و زمانی که افراد به بلوغ و رشد می‌رسد، خداوند انبیا (ع) و اولیا (ع) را به عنوان راهنما برای مردم در نظر می‌گیرد تا علم و آگاهی را به بشر عرضه کند.
 
وی تصریح کرد: اگر فرقه‌های انحرافی و ادیان نوظهور در جامعه بشری به وجود آمده ناشی از جهل مردم است زیرا مردم در مرحله اولیه نادان هستند و دچار برخی از انحراف‌ها می‌شوند البته گمراهی انسان در کنار نفس شیطانی سبب می‌شود تا افراد در دام جریان‌های انحرافی اسیر شوند.
 
آیت‌الله علوی گرگانی عنوان کرد: برخی از افراد برای رسیدن به مادیات گروه‌هایی را تشکیل می‌کند اما خداوند راه را به بشر نشان داده است باید در نظر داشت خداوند هیچ گروه و دسته‌ای را بازخواست نمی‌کند مگر اینکه در مرحله نخست هدایت را با پیامبران (ع) کامل کرده باشد.
 
مرجع تقلید شیعیان گفت: ما باید رسالت خداوند را به مردم ابلاغ کنیم زیرا هر کسی می‌خواهد پس از ابلاغ رسالت کاری انجام دهد باید از روی آگاهی باشد، خواه مردم راه صحیح را انتخاب کنند و خواه راه نادرست را انتخاب کنند.
 
وی عنوان کرد: خداوند تاکید می‌کند که دین را ترویج و تبلیغ کنید اما از دریچه مهربانی زیرا اسلام دین مهربانی و رحمت است نه دین زور، باید مردم را با منطق به راه راست هدایت کرد زیرا با تهدید و ارعاب مردم هدایت نمی‌شوند.
 
آیت‌الله علوی گرگانی با اشاره به کلام خداوند در قرآن بیان کرد: هیچ اکراه و تردیدی در دین نیست و انسان‌ها می‌توانند بر اساس اختیار خود فعالیت کنند، خداوند نیز در قرآن تاکید می‌کند که خانه‌های ظالمان خالی و آن‌ها هلاک می‌شود اما این نکته را فقط افراد آگاه درک می‌کنند.
 
مرجع تقلید شیعیان با تقدیر از فعالیت‌های مثبت موسسه معراج اظهار داشت: خداوند همیشه افراد درستکار را نجات می‌دهد زیرا ظلم به گونه‌ای است که حتی افراد مومن را تهدید می‌کند، بنابراین باید سعی و تلاش کنید تا ظلم و جهل مردم را کاهش می‌دهید.
 
وی افزود: فعالیت شما بسیار پسندیده است، در ادامه دادن این مسیر همت بیشتری داشته باشید و معلومات ذهنی خود را بالا ببرید که دیگران نتوانند در برابر علم شما مقاومت کنند، البته در بیانات اهل بیت (ع) دستور العمل‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید از آن استفاده کنید تا مردم به درستی هدایت شوند.
منبع: تسنیم