قدردانی اهالی شهر بلد از جوانان کربلا

به گزارش ادیان نیوز، شهر بلد یکی از شهرهای عراق در شمال بغداد و جنوب شهر مقدس سامراء است که اهالی آن مقاومت سرسختانه‌ای در مقابل هجوم تروریست‌های داعش از خود به نمایش گذارده و با قدرت و صلابت از خاک و ناموس خویش دفاع و محافظت نمودند.
اهالی این شهر با کمک نیروهای بسیج مردمی و در تبعیت از فتوای مرجعیت دینی مبنی بر وجوب جهاد کفائی و علیرغم هجوم وحشیانه تروریستهای داعش که با انواع سلاح‌های سبک و نیمه سنگین به این شهر با هدف اشغال مزار حضرت سید محمد بن امام هادی(ع) و تخریب آن صورت گرفت، مقاومت جانانه‌ای به نمایش گذارده و خود را در تاریخ این مرز و بوم جاودانه نمودند.
در این مقاومت جانانه، نیروهای یگان رزمی علی اکبر(ع) وابسته به حرم مطهر امام حسین(ع) و یگان رزمی العباس(ع) وابسته به حرم مطهر حضرت عباس(ع) مشارکت داشتند.
در همین راستا جمعی از اهالی شهر بلد به منظور تشکر و قدردانی از مشارکت جوانان کربلایی عضو این یگان‌های رزمی و ادای احترام به مقام شهدای والامقام این دو یگان به کربلای معلی مشرف شده و ضمن اعلام مراتب تشکر و قدردانی خود از رشادت‌های نیروهای این دو یگان، در صحنین مطهر حسینی و عباسی نماز شکر بجای آوردند.
شهر بلد از ۱۹ خرداد ۹۳ تا به امروز در نبرد با نیروهای تکفیری داعش ۳۵۰ شهید و ۳۰۰۰ مجروح تقدیم نموده است و مقاومت مردم شریف بلد حرکت داعش به سمت بغداد را متوقف نمود.
منبع: پایگاه خبری داعش
اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.