تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

مصاحبه خبرنگار ایرانی با کشیش هتاک به قرآن +فیلم

مصاحبه خبرنگار ایرانی با کشیش هتاک به قرآنبه گزارش ادیان نیوز، اگرچه اسلام‌هراسی و علل شکل‌گیری آن به  مدت ها قبل از حادثه ۱۱ سپتامبر و چه بسا به بیش از هزار سال پیش باز می‌گردد، اما تردیدی نیست که حادثه ۱۱ سپتامبر و موج سیاسی، امنیتی و تبلیغاتی عظیمی که متأثر از آن ایجاد شد، تاثیرات شگرفی بر چگونگی نگرش به مسلمانان در غرب و نحوه تعامل با آنان در جوامع غربی بر جای گذاشت.
 
موج اسلام‌هراسی گسترده و برنامه‌ریزی شده از آن پس در قالب‌ها و شکل‌های مختلف رسمی و غیررسمی بروز یافت و ضمن ترسیم چهره‌ای مشوّش از اسلام و مسلمانان، محدودیت‌ها و فشارهای روانی و قانونی بسیاری را بر اقلیت‌های مسلمان ساکن کشورهای غربی تحمیل نمود. موجی که هر چندوقت یکبار با یک حادثه ای دوباره تقویت می شود؛ حوادثی از جنس کاریکاتور شنیع شارلی ابدو ، قرآن سوزی کشیش تری جونز ، حادثه چپل هیل و موارد بسیار دیگر.
 
در این بین، تحلیل ها و تفسیرهای بسیاری از این رویکرد انجام شده که هنوز هم جای کار بسیار دارد. در همین راستا برنامه “ماه عسل” در اقدامی شایسته تقدیر، از آقای “عباس لاجوردی” دعوت کرد تا مستنداتش را در این برنامه رونمایی کند. مستنداتی که حرفهای جدید برای گفتن داشت حرفهایی از جنس حقیقت که وجب ها روی آن غبار غفلت و نادانی گرفته است. ضمن اینکه این مستند را برایتان قرار می دهیم به دو نکته بسیار جالب در این مستند کوتاه اشاره می کنیم:
 
نخست اینکه، کمترین توقع مخاطبان و همه کسانی که خبر هتاکی و اهانت به مقدسات اسلام به گوششان می رسد این است که اینگونه اقدامات حداقل بعداز بررسی کوتاه و سطحی تعالیم اسلام باشد! اما دریغ! دریغ از کمترین تعقل و تفکری در دستورات اسلام!.
 
در این مستند تری جونز، کشیش افراطی و هتاک مسیحی که اقدام شنیع قرآن سوزی را انجام داده بود در مقابل سوال مستندساز ایرانی آقای عباس لاجوردی که می پرسد: “آیا تا به حال قرآن را خوانده اید؟” تعجب کرده و پاسخ می دهد”خیر من تا به حال قرآن را نخواندم!!!” اعترافی عجیب که از اوج ساده لوحی و حماقت و عمق اندک نگاه او خبر می دهد. این جمله چنان باید در بوق و کرنا شود تا چه بسا پژواکی از آن به گوش گول خوردگان این جوسازی های غربی برسد. سخنی که شاید با همت کاربران فضای مجازی به پر شیرترین جمله تبدیل شود.
 
و اما نکته دیگر مربوط به جمله ای است که پشت این کشیش هتاک نوشته شده است: “من هرآنچه از اسلام نیاز بود بدانم از حادثه یازده سپتامبر فهمیدم!” جمله ای که وقتی با سخنش کنار هم می گذاریم به نقش این فرد ساده لوح در حد یک عروسک خیمه شب بازی پی می بریم. نقشی که حاصل بذری است که دسیسه های اسلام هراسی غرب سالها پیش کاشته اند و الان از محصولات آن سودجویی می کنند. و باید اعتراف کرد که چنان این تبلیغات مسموم غرب در این زمینه موثر بوده که توانسته فضایی غبار آلود ایجاد کند به نحوی که افراد را از کمترین تفکر و تعقلی دور کند.
 
در پایان لازم است بدانیم آن زمینی که در آن می توانند تخم کینه و هراس از اسلام را بکارند و در فضای آلوده آن میوه های اقدامات مسلمان ستیزی و تروریستی برداشت کنند چیزی نیست جز “جهالت، غفلت و  بی اطلاعی”. مسأله ای که می تواند بستر خوبی را برای ایجاد ذهنیت های غیر واقعی از اسلام عزیز فراهم کند.
 
عنصری که دستمایه پیشبرد تبلیغات دشمن واقع شده و می تواند بسیار خطرناک باشد. اینجاست که حقیقتا به عمق نگاه رهبر عزیزمان پی می بریم آنجا که در نامه اخیرشان به جوانان اروپایی به خوبی به مقابله با این شگرد راهبردی دشمن پرداخته و همگان را به مطالعه و شناخت اسلام از منابع دست اول آن یعنی قرآن دعوت می کنند. دعوتی که می تواند با 
همت مسئولان و افراد جامعه مسلمانان تا حد زیادی غبار نادانی را از ذهن های پاک بزداید.

دانلود/ فیلم مصاحبه خبرنگار ایرانی با کشیش هتاک به قرآن

منبع: جام نیوز
به خواندن ادامه دهید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه