خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
آخرین اخبار ادیان ایران و جهان، خبرهای دینی ارامنه زرتشتیان کلیمیان شیعه اقلیت‌های دینی و مذهبی و فرقه‌ها جریان‌‌های دینی

از مراسم حج بودائیان چه می دانید؟

صدها سال است که نه تنها از چین، بلکه از ژاپن، مغولستان، مانچوریا، آسیای میانه و هندوستان، زائران بسیاری برای برپایی مراسم حج ویژه بودائیان به ووتای شان می‌آیند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، در مراسم ویژه حج بودائیان که در پاییز برگزار می‌شود، حاجیان در حالی که لباس های زرد و قرمز بر تن دارند و چوب های بخور و کاسه‌ها را در دست گرفته‌اند، در گروه‌های ده تا پانزده نفری، بی‌صدا عبادت می‌کنند. (مدیتاسیون)

تنها از گیاهان تغذیه می‌شوند، در طول این مسافرت طولانی، توبه می‌کنند و موقع رسیدن به محل حج، شست و شو می‌نمایند و وارد معبد می‌شوند. این عبادت و ریاضت، تا زمان برگشت به سرزمین های خود، ادامه می‌یابد.

البته چند مراسم مهم بودایی در فصل پاییز وجود دارد که بهتر است با آنها نیز آشنا شویم، از جمله:

آسالها پوجا: این مراسم در ماه کامل ماه هشتم بودایی (معمولاً در سپتامبر یا اکتبر) برگزار میشه و به یاد اولین موعظه بودا بعد از روشنگری برگزار میشه.

پویه: این مراسم هر ماه کامل برگزار میشه و بودایی‌ها در اون به مدیتیشن، دعا و تلاوت متون مذهبی می‌پردازن.

امباک: این جشنواره برداشت محصول در سریلانکا است که در ماه آگوست یا سپتامبر برگزار میشه. بودایی‌ها در این جشنواره به معابد می‌رن، به راهبان هدیه می‌دن و دعا می‌کنن.

همچنین، در برخی از سنت‌های بودایی، زائران ممکن است در طول سال به مکان‌های مقدس زیارتی سفر کنند. این زیارت‌ها می‌تونه به عنوان یک نوع “حج” در نظر گرفته بشه، اما معمولاً با مراسم حج در اسلام که در زمان و مکان مشخصی برگزار میشه، فرق دارد.

 

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.