زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه به گزارش اديان نيوز، يکي از يهوديان ساکن سرزمين هاي اشغالي که به آيين اسلام درآمده است، دو صفحه جديد در فيس بوک به نام هاي «سخن روز» و «سوال و جواب درباره اسلام» باز کرده است. اين يهودي به اسلام درآمده اسرائيلي هدف خود از ايجاد اين دو صفحه را پاسخ دادن به عطش […]

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 5 دقیقه

به گزارش اديان نيوز، يکي از يهوديان ساکن سرزمين هاي اشغالي که به آيين اسلام درآمده است، دو صفحه جديد در فيس بوک به نام هاي «سخن روز» و «سوال و جواب درباره اسلام» باز کرده است.
اين يهودي به اسلام درآمده اسرائيلي هدف خود از ايجاد اين دو صفحه را پاسخ دادن به عطش سيراب ناپذير يهوديان ساکن «اسرائيل» جهت آشنايي بيشتر درباره دين و مذهب اسلام عنوان کرده که يک ميليارد پيرو در جهان دارد و پيرامون آنها را پيرويان اين آيين فراگرفته است.
اين دو صفحه ايجاد شده در فيس بوک کنجکاوي بسياري از کاربران و فعالان فضاي مجازي و شبکه هاي اجتماعي اينترنتي اسرائيلي را ايجاد کرده است.
صفحه اول تحت عنوان «سوال و جواب درباره اسلام» تلاش مي کند، عطش يهوديان اسرائيلي را سيراب کند که خواهان آشنا شدن با اصول و مبادي و ارزش‌ هاي دين اسلام هستند.
اما صفحه دوم به نام «سخن روز» هر روز يکي از احاديث نبوي را براي کاربران خود در اين صفحه مي گذارد.
اين يهودي اسرائيلي به اسلام درآمده درباره دليل ايجاد اين دو صفحه در فيس بوک توضيح مي دهد که يهوديان به ويژه آنهايي که ساکن سرزمين اشغالي هستند، حقايق جاري درباره نزاع فلسطيني ها و اسرائيلي ها را سانسور شده و جهت داده شده دريافت مي کنند و اغلب اطلاعات آنها از دين اسلام، اطلاعاتي آميخته به گرايش ها و جانبداري هاي سياسي است.
به همين دليل اين دو صفحه تلاش مي کند، ابعادي از اسلام را به کاربران خود ارائه دهد که با آن آشنا نيستند و از آن چيزي نمي دانند، به عنوان مثال احاديثي از پيامبر (ص) درباره موضوعات مختلف گذاشته مي شود.
چند روز پيش صفحه سخن روز حديثي از پيامبر (ص) را گذاشت که در آن درباره مذمت غيبت و نهي آن و گريه بر خطاها و اشتباهاتي که از آدمي سر مي‌ زند، سخن گفته بودند (أَمْسِکْ عَلَيْکَ لِسَانَکَ وَلْيَسَعْکَ بَيْتُکَ وَابْکِ عَلَى خَطِيئَتِکَ).
همچنين حديثي از پيامبر بزرگوار اسلام درباره آداب غذا خوردن در اسلام در اين صفحه گذاشته شده بود تا کساني که آشنايي چندايي با اين دين مبين ندارند، بدانند که پيام آور اين دين پيروان خود را اينگونه در خصوص خوردن غذا توصيه کرده اند که با نام خدا غذا را آغاز کن و با دست راست غذا را بخور و به اندازه بخور (سَمِّ الله تعالى، وکُل بيمينک، وکُل مما يليک).
اگرچه آموزه ها و اصول و مبادي دين اسلام بسيار گسترده و عميق است، اما کاربران کنجکاو اسرائيلي به اين هم بسنده مي کنند و اين احاديث تعجب بسياري از آنها را برمي انگيزد.
مسئول اداره اين دو صفحه در فيس بوک تاکيد مي کند که استقبال يهوديان اسرائيلي از اين دو صفحه و مطالب ارائه شده در آنها بسيار زياد و چشمگير است.
وي که به اسلام درآمده است، مي گويد: خدا رو شکر توجه بسياري از سوي يهوديان ساکن اسرائيل نسبت به آيين اسلام مشاهده مي شود و بسياري از آنها خواهان آشنايي با اين دين هستند.
اين يهودي اسرائيلي به اسلام درآمده مي افزايد: کاربران اين دو صفحه خواهان کسب اطلاعات بسيار بيشتري هستند و سوالاتي که در اين خصوص مطرح مي کنند، آدمي را شگفت زده مي کند.
داستان زني که اين دو صفحه را در فيس بوک راه اندازي کرد، کم اهميت تر از اين دو صفحه نيست.اين دو صفحه به عنوان اقدامي شخصي از سوي زني يهودي ساکن اسرائيل به نام «آيه گارا» راه اندازي شدند.
آيه گارا به عنوان يک يهودي متولد اسرائيل يا همان سرزمين هاي اشغالي است که پس از آشنايي با دين اسلام، مسلمان شد. وي در خصوص اسلام آوردنش مي گويد که ? سال پيش اسلام آوردم، پس از تحول و بيداري روحي و معنوي که به من دست داد.
آيه گارا مي گويد که خواب هايي ديده است که آياتي از قرآن را در برمي گرفتند، اين موضوع موجب شد تا وي در اين دين تحقيق و تفحص کند و پس از مدتي به اسلام روي آورد.
وي توضيح مي دهد که پس از مدتي با يک روحاني مسلمان آشنا شده و او آموزه ها و اصول دين اسلام را آموخته و پس از آشنايي کامل با آنها به اسلام روي آورده است.
وي به عنوان يک اسرائيلي به زبان عربي مسلط نيست، به همين دليل براي مطالعات ديني و تحقيقات مذهبي خود درباره اسلام از زبان انگليسي استفاده مي کند، اما تاکيد مي کند که نمازهاي يوميه پنج گانه اش را به زبان عربي مي خواند.
آيه گارا ابزار اميدواري مي کند که ان شاء الله خداوند تمام غير مسلمانان را به اسلام واقعي هدايت کند.
وي براي مدتي تلاش کرد، در روستاي فلسطيني نشين «جث» در سرزمين هاي اشغالي اقامت کند، اما به ميان يهوديان اسرائيل بازگشت تا زندگي خود را بين آنها ادامه مي هد.
گارا در اين باره توضيح مي دهد: احساس مي کنم که جايم در ميان مسلمانان است، اما جامعه مسلمانان در اسرائيل آن قدر باز نيست که افرادي که به تازگي به اسلام روي آورده اند، را بپذيرد و در اين راه مشکلات بسياري وجود دارد که عدم آشنايي با زبان عربي، تاثير اوضاع سياسي و امنيتي حاکم بر سرزمين هاي اشغالي مهمترين آنهاست و اين موجب شده تا جوامع مسلمان از ما يهوديان ترس و واهمه داشته باشند.
اما گارا تاکيد مي کند که براي دور شدن از اين فضا و غلبه بر مشکلات به ويژه بازتاب هاي اوضاع سياسي و امنيتي سرزمين هاي اشغالي تلاش مي کنم که وارد سياست نشوم، چون واقعا آنچه مورد توجه ماست و درپي آن هستيم، آيين اسلام و پيامبر (ص) است.
وي در پاسخ به اين سوال که در کشورهاي مختلف کساني هستند که اشاعه داده اند، اسلام پيروان خود را به مبارزه با اسرائيل ملزم مي کند، آيا اين گفته درست است، مي گويد: نمي دانم، چون به نظر من خدا از عمق و باطن دل هاي آنها آگاه است و به همين دليل نمي توانم، بگويم که آنها برداشت و تفسير درستي از اسلام دارند يا خير، اما به اين اصل ايمان دارم که هرگونه تجاوزي به بي‌ گناهان و بي دفاعان در اسلام منع شده است.
گارا ادامه مي دهد:‌ اسلام آشکارا و صريح به پيروان خود مي گويد که آزار و اذيت زنان، کودکان و بي گناهان حرام است و در اين خصوص تا آنجا پيش مي رود که حتي قطع يک درخت و يا آزار رساندن به يک حيوان در زمان جنگ را منع مي کند.
گارا درباره کساني که خواهان آشنايي با اسلام حقيقي و شناخت اسلام واقعي در منطقه هستند و شرايط موجود و بحران هاي حاکم بر کشورهاي منطقه از جمله کشورهاي اسلامي چنين فرصتي را به آنها نمي دهد، مي گويد: ببينيد شما براي به دست آوردن شناخت کافي از بيماري که به آن دچار مي شويد، به چندين پزشک مراجعه مي کنيد و در پايان تشخيصي را مي پذيريد که منطقي تر است، درباره آشنايي با اسلام نيز به نظر من بايد سخن همه را شنيد و سخني را که از مابقي منطقي تر است، پذيرفت.
آيه گارا علاقه اش به نشر دين اسلام را پنهان نمي کند، به ويژه وقتي در پايان سخنان خود دعا مي کند که ان شاء الله خداوند همه غير مسلمانان را به اسلام واقعي هدايت کند و يکي از وظايف هر مسلماني را تبيين و تشريح و نشان دادن چهره واقعي اسلام به خصوص در رفتارها مي داند.
منبع: مشرق