تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

اساس کار دشمنان اسلام ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی است

به گزارش ادیان نیوز، «صالح ادیبی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در ویتنام و نخستین سفیر اهل سنت ایران، با آیت‌الله محسن اراکی دبیرکل مجمع جهانی تقریب در قم دیدار کرد.
آیت‌الله اراکی در این دیدار با بیان اینکه دشمنان اسلام اساس کار خود را بر ایجاد تفرقه بین شیعه و اهل سنت بنا نهاده‌اند، اظهار داشت: دشمنان اسلام مطالعات زیادی روی اسلام انجام داده‌اند و به این نتیجه رسیده‌اند که اختلاف فکری میان شیعه و اهل سنت منشأ خوبی برای اختلاف افکنی و تفرقه در جهان اسلام است.
وی با بیان اینکه دشمنان همواره تلاش دارند که اختلاف بین شیعه و اهل سنت را دلیل اصلی تفرقه و تنش در میان مسلمانان معرفی کنند، اظهار داشت: اما الان بسیاری از درگیری‌ها و تنش‌ها در جهان اسلام دلیلش اختلافات بین شیعه و اهل سنت نیست، برای نمونه تنش‌ها و درگیری‌های موجود در لیبی ناشی از اختلاف بین شیعه و اهل سنت نیست.
دبیرکل مجمع تقریب عنوان کرد: اگر ما مسلمانان جهالت نشان دهیم و تحت تأثیر برنامه‌ها و نقشه‌های دشمنان قرار بگیریم قطعا دچار تفرقه می‌شویم اما اگر نسبت به برنامه‌های آنها آگاه و هوشیار باشیم قطعا آنها به اهداف خود در ایجاد تفرقه در جهان اسلام نخواهند رسید.
وی با بیان اینکه جنگ بین شیعه و سنی دو فایده مهم برای غرب دارد، گفت: اولین فایده اش این است که نسل جوان مسلمان بویژه نسل جوان مسلمان ساکن غرب را علیه بیداری اسلامی به کار می‌گیرد و دوم اینکه به جای اینکه جهت‌گیری نسل جوان مسلمان علیه فرهنگ غربی باشد علیه فرهنگ ناب اسلامی می‌شود.
آیت‌الله اراکی حملات کنونی جهان غرب و استکبار به جهان اسلام را نوعی پاتک دانست و افزود: با آغاز نهضت امام خمینی (ره) آنها احساس خطر کردند بنابراین اقدامات کنونی آنها در واقع نوعی پاتک محسوب می‌شود.
وی در عین حال ابراز امیدواری کرد: به زودی توطئه ایجاد اختلاف و تفرقه در جهان اسلام شکست خواهد خورد و به تدریج کسانی که در این راه فریب خورده‌اند متوجه اشتباه خود خواهند شد.
دبیرکل مجمع تقریب مذاهب در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای سفیر ایران در ویتنام، گفت: حضور شما را در ویتنام به عنوان نماینده جمهوری اسلامی ایران در کل شرق آسیا تلقی می کنیم و امیدواریم که بتوانید حضور مؤثری داشته باشید. 
منبع: فارس
شاید دوست داشته باشید