تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

ترامپ به مسجد لندن دعوت شد

به گزارش ادیان نیوز، به نقل از روزنامه گاردین، جرمی کوربین، رهبر حزب کارگر انگلیس گفت: من تصمیم گرفتم تا دونالد ترامپ را به بریتانیا دعوت کنم؛ زیرا او با مکزیکی‌ها و همچنین مسلمانان مشکل دارد.
کوربین پیش از آغاز یک جلسه پارلمانی که برای بررسی منع ورود دونالد ترامپ به خاک بریتانیا برگزار شد، این مطالب را عنوان کرد.
کوربین گفت: بهتر است که با او تعامل کنیم تا اینکه به طور کل، ورودش به کشور(انگلیس) را ممنوع کنیم.
وی افزود: همانطور که می‌دانید همسر من مکزیکی است و من در جایی زندگی می‌کنم که تنوع فرهنگی بالایی دارد. کاری که من می‌خواهم انجام دهم این است که با او به این مسجد بروم تا با مردم آنجا صحبت کند.
دونالد ترامپ، تاجر ثروتمند آمریکایی که در این دوره از انتخابات آمریکا یکی از نامزدهای پرطرفدار حزب جمهوریخواه شده است، گفتمان اسلام‌هراسی را یکی از محورهای تبلیغات جنجالی خود قرار داده است.
وی چندی پیش در مورد منع ورود مسلمانان به خاک آمریکا برای مقابله با تروریسم سخن گفت که اعتراضات زیادی را برانگیخت.
در انگلیس نیز طوماری با امضای نیم میلیون نفر تهیه شد که ترامپ به خاطر این اظهارات نژادپرستانه از ورود به خاک انگلیس منع شود.
از این رو پارلمان موظف شد که با برپایی جلسه‌ای این مسئله را مورد بررسی قرار دهد.
کوربین با اشاره به اینکه ترامپ ادعا کرده که لندن هم دچار افراط‌گرایی شده و پلیس نگران جان کارکنان خود است، عنوان کرد: ترامپ باید به اینجا بیاید و با دیدن شهرهای ما آنچه را که لازم است، بیاموزد.
منبع: ایکنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.