زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه به گزارش ادیان نیوز، نیروهای امنیتی میانمار، مسلمانان روهینگیایی را از ساخت و تعمیر منزل و صید ماهی منع کردند. خبرگزاری “روهینگیا” میانمار به نقل از «میر علی» فعال مقیم روستایی در شهر منگدوی ایالت اراکان نوشت: ارتش میانمار با صدور فرمانی اعلام کرده است، هر مسلمانی بدون مجوز اقدام به ساخت و یا تعمیر […]

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه
به گزارش ادیان نیوز، نیروهای امنیتی میانمار، مسلمانان روهینگیایی را از ساخت و تعمیر منزل و صید ماهی منع کردند.
خبرگزاری “روهینگیا” میانمار به نقل از «میر علی» فعال مقیم روستایی در شهر منگدوی ایالت اراکان نوشت: ارتش میانمار با صدور فرمانی اعلام کرده است، هر مسلمانی بدون مجوز اقدام به ساخت و یا تعمیر منزل کند، زندانی خواهد شد.
این فعال روهینگیایی در ادامه افزود، افسران نظامی مردم را از صید ماهی نیز منع کرده‌اند و از ارائه مجوز برای ساخت و تعمیر منازل که در اثر سیل چند ماه پیش ویران شده‌اند نیز خودداری می‌کنند.
گفتنی است دولت میانمار با همکاری بوداییان تندرو تلاش دارد مسلمانان را به عنوان مهاجران غیر قانونی از کشور اخراج کند و از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۴میلادی اقدام به تصویب قوانین سختگیرانه علیه مسلمانان روهینگیایی کرده است.
با گذشت بیش از ۳ سال از شروع دور جدید پاک‌سازی نژادی-مذهبی در میانمار، بودایی‌ها در سایه حمایت دولت همچنان به قتل، غارت و تجاوز جنسی به مسلمانان روهینگیا ادامه می‌دهند؛ اما سازمان‌های بین‌المللی و خصوصاً کشورهای اسلامی هنوز در سکوت به سر می‌برند.
منبع: جبهه جهانی مستضعفین