تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

مسابقه فوتبال تیم‌های امامان جماعت و کشیشان در آلمان برگزار شد + تصاویر

به گزارش ادیان‌نیوز به نقل از aboutislam، در مسابقه فوتبال سالانه میان ادیانی که عصر شنبه میان دو تیم امامان جماعت و کشیشان برگزار شد، تیم امامان جماعت موفق شد با امتیاز ۲  بر ۱ تیم کشیشان را شکست دهد.

پس از پایان مسابقه، اعضای دو تیم با لبخند همدیگر را در آغوش کشیده و برای ترویج فرهنگ مدارای میان ادیانی عکس دسته جمعی گرفتند.

تماشاگران با برافراشتن پرچم ها و در دست گرفتن بنرهای تبلیغاتی، تیم های مورد علاقه شان را تشویق کرده و در عین حال فرهنگ میان ادیانی را ترویج می دادند. گفتنی  است مسابقات فوتبال «کشیشان در مقابل امامان جماعت» نخستین بار در سال ۲۰۰۶ برگزار شد.

به گفته بنیاد پیو، در سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۶ شمار مسلمانان در آلمان از ۳.۳ میلیون نفر (۴.۱% جمعیت کشور آلمان) به نزدیک به ۵ میلیون (۶.۱% جمعیت این کشور) رسیده است. این درحالی است که بقیه جمعیت کشور آلمان از ۷۷.۱ میلیون به ۷۶.۵میلیون کاهش داشته است.

نتایج آمارها نشان می دهد که حتی با وجود کاهش مهاجرت مسلمانان به کشور آلمان در سال های اخیر، جمعیت جامعه اسلامی در این کشور همچنان رو به افزایش گذاشته و که یکی از دلایل آن جوان بودن جمعیت مسلمانان این کشور عنوان شده است، به این ترتیب در آینده شاهد یک نسل جوان تر و کودکان بیشتر مسلمان در این کشور خواهیم بود.

منبع: خبرگزاری حوزه

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.