صفحه‌ای به نام «اول نماز» در شبکه اجتماعی اینستاگرام به انتشار عکس‌های ارسالی کاربران از نماز اول وقت می‌پردازد و در مدت کوتاهی توانسته است مخاطبان زیادی جذب کند.
زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه

پویش «اول نماز» در اینستاگرامبه گزارش ادیان نیوز (ردنا)ا؛ صفحه‌ای به نام «اول نماز» در شبکه اجتماعی اینستاگرام به انتشار عکس‌های ارسالی کاربران از نماز اول وقت می‌پردازد و در مدت کوتاهی توانسته است مخاطبان زیادی جذب کند.

قرآن کریم در آیات متعدد به اهمیت نماز تأکید می‌فرماید، از جمله آیه ۳۱ سوره ابراهیم بیان می‌دارد: «قُلْ لِعِبَادِیَ الَّذِینَ آمَنُوا یُقِیمُوا الصَّلَاهَ وَیُنْفِقُوا مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ سِرًّا وَعَلَانِیَهً مِنْ قَبْلِ أَنْ یَأْتِیَ یَوْمٌ لَا بَیْعٌ فِیهِ وَلَا خِلَالٌ؛ به آن بندگانم که ایمان آورده‏ اند بگو نماز را بر پا دارند و از آنچه به ایشان روزى داده‏ ایم پنهان و آشکارا انفاق کنند پیش از آنکه روزى فرا رسد که در آن نه داد و ستدى باشد و نه دوستی‌ای».

احادیث شریف از نبی مکرم اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) نیز بر اهمیت نماز و نماز اول وقت تأکید دارند؛ در حدیثی از امام صادق(ع) می‌خوانیم: هر نمازى دو وقت دارد: اوّل و آخر، اوّل وقت، بهترین آن است، هیچ کس نباید نماز را بدون علت به آخر وقت بیندازد، آخر وقت فقط براى بیمار و علیل و کسى که عذرى دارد، قرار داده شده است، نماز اول وقت مایه خشنودى خداست و آخر وقت آن هم [باعث]آمرزش خدا.

گفتنی است، نماز در همه ادیان الهی فریضه‌ای ثابت و لایتغیر است و تنها در شکل و زمان اجرای آن، تفاوت وجود دارد.

علاقه‌مندان برای ارسال عکس‌های خود از نماز اول وقت و مشارکت در این پویش می‌توانند به نشانی Aval-namaz.ir  در اینستاگرام مراجعه کنند.

پویش «اول نماز» در اینستاگرام

پویش «اول نماز» در اینستاگرام

پویش «اول نماز» در اینستاگرام

پویش «اول نماز» در اینستاگرام

انتهای پیام

  • منبع خبر : ایکنا