تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

اسرائیل منتظر پاسخ قوی عراق باشد

ادیان نیوز/ سید صدر الدین قپانچی امام جمعه نجف اشرف گفت: حمله های رژیم اسرائیل به پایگاه های بسیج مردمی هرگز بدون پاسخ نخواهد ماند و نیرو های ما هرگز ساکت نخواهند نشست.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه»، حجت الاسلام و المسلمین سید صدر الدین قپانچی امام جمعه نجف اشرف در خطبه نماز جمعه با بیان اینکه حمله های رژیم اسرائیل به پایگاه های بسیج مردمی هرگز بدون پاسخ نخواهد ماند و نیرو های ما هرگز ساکت نخواهند نشست، گفت: تعدادی از کشور های عربی علیه عراق، لبنان و یمن در کنار اسرائیل می ایستند.
سید قپانچی اظهارات وزیر امور خارجه بحرین مبنی بر اینکه اسرائیل حق دارد به بهانه دفاع از خود بسیج مردمی را مورد حمله قرار دهد را محکوم کرد.
 وی با بیان اینکه ما معتقدیم اسرائیل غاصب است و نیرو های ما به آن حمله ور نشده، امّا اسرائیل شروع به تشدید موضع کرده است، گفت: رژیم اسرائیل برای وارد کردن منطقه به جنگ و بر هم زدن استقرار آن تلاش می کند.
سید قپانچی تاکید کرد: اسرائیلی ها از عراق می ترسند؛ چرا که ملّت آن علوی و حسینی هستند.
خطیب جمعه نجف با اشاره به اینکه نیرو های ما هرگز ساکت نخواهند نشست و حملات آنان بدون پاسخ نخواهد ماند، تصریح کرد: جوانان و نیرو های ما آماده هستند، امّا ما به دنبال جنگ نبوده و خواهان صلح همراه با عزّت و کرامت هستیم و این حق ماست که از حاکمیت عراق و حمایت از سرزمین آن دفاع کنیم.
وی افزود: اسرائیل نمی تواند مقابله کند و شکست خواهد خورد.
حجت الاسلام و المسلمین قپانچی در بخش دیگر خطبه با بیان اینکه ماه محرم موجب تحکیم فکری و اخلاقی ملت ما می شود و امام حسین (ع) یک دژ فکری بزرگ است، گفت: جنگ امروز ما، جنگ فکری است.
سید قپانچی در خطبه دینی به حدیث حضرت رسول اکرم (ص) اشاره کرد که می فرماید:« ان لقتل ولدی الحسین حراره فی قلوب المؤمنین لا تبرد ابدا».
وی افزود: این حدیث دلیلی بر وجود رابطه تکوینی میان امام حسین (ع) و تمامی موجودات جهان است و این رابطه در اصل تکوین وجود دارد و ما راز آن را نمی دانیم.

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.