تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

دولت بنگلادش در هر منطقه و ناحیه یک مسجد نمونه بنا می کند

ادیان نیوز/ بنگلادش اعلام کرده که ایجاد مساجد مدل در هر منطقه و ناحیه در راستای مبارزه با افراط گرایی و شبه نظامی گری به نام اسلام و ترویج اسلام واقعی می باشد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» به نقل از ddinews، دولت بنگلادش مساجد مدل(نمونه) را در هر منطقه و ناحیه از این کشور قرار می دهد.
فرهاد حسین وزیر امور عمومی دولت، پس از گذاشتن سنگ بنای مسجد مدل و مرکز فرهنگی اسلای در جاده کورت در مهرپور بنگلادش گفت: این مراکز دینی هر یک دارای یک کتابخانه و ترتیباتی به منظور تلاوت و قرآئت قرآن مجید می باشد.
اوایل روز پنجشنبه ،   الحاج شیخ محمد عبدالله  وزیر امور مذهبی بنگلادش نیز گفت که ساخت مساجد مدل یک پروژه اولویت برای نخست وزیر این کشور بوده است و دستور ساخت حداقل ۴۶۲ مسجد از پیش صادر شده است.
پروژه احداث   ۵۶۰ مسجد مدل با هزینه ۸۷۲۲ میلیون تاکا (واحد پول بنگلادش) در آوریل ۲۰۱۷ توسط کمیته اجرایی شورای اقتصادی ملی این کشور به تصویب رسید.
شیخ حَسینه واج  نخست وزیر بنگلادش سنگ بنای این پروژه را در آوریل ۲۰۱۸ گذاشت.
دولت بنگلادش همچنین ۱۸۱۲ مقبره و معبد مذهبی را در سرتاسر این کشور از جمله معبد تاریخی داکا را به هزینه ۲۲۸ میلیون تاکا مورد مرمت و بازسازی قرار می دهد.
بنگلادش اعلام کرده که هدفش از ساخت مراکز و مساجد مدل، تبلیغ «اسلام حقیقی و درست» می باشد تا از افراط گرایی، اعمال شبه نظامی و ترویج فعالیت های تروریستی به نام اسلام جلوگیری شود.

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.