تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

حضور دانشمندان مسلمان در فهرست ۱۰۰ آسیب شناس برتر سال ۲۰۱۹

ادیان نیوز/ اساتید دانشگاهی و  دانشمندان مسلمان در فهرست ۱۰۰ آسیب شناس برتر سال ۲۰۱۹ قرار گرفته اند که در میان آنان استاد دانشگاهی از الازهر قرار دارد.

به گزارش گروه ترجمه خبرگزاری «حوزه» یک استاد دانشگاه مسلمان از دانشگاه الازهر در قاهره همراه با دیگر دانشمندان مسلمان در فهرست ۱۰۰ آسیب شناس برتر سال ۲۰۱۹، در پیشگامان بالا در این صنعت قرار گرفتند.
به گفته مجله علمی، عبدالکریم حسن کوهیل، پروفسور دانشگاه الازهر و از اساتید پزشکی و مدرس بافت شناسی و آسیب شناسی است.
وی که قبلاً ناظر در بیمارستان دانشگاه ولز بود ، به دلیل رویکرد چشمگیر خود در زمینه آموزش ، شیوه تدریس جذاب و مواد آموزشی نوآورانه که به دانشجویان و کارآموزان کمک می کند تا در درک بهتر جنبه های عملی آسیب شناسی کمک کنند، در این فهرست قرار گرفته است.
عبدالکریم طی سخنانی در خصوص آینده آموزش پزشکی گفت: زمانی خواهد رسید که آموزش و پرورش مجتمع پزشکی در سراسر جهان رواج پیدا کند. آسیب شناسی به عنوان یک موضوع علوم پایه در اکثر ماژول ها به شیوه های جالب تر و آموزنده تر جای خود را به دست خواهد آورد و آسیب شناسی عمومی اساسی را با آسیب شناسی عملی آناتومیک پیوند می دهد.
گفتنی است عبدالکریم تنها مسلمانی نیست که در این فهرست قرار گرفته است. متخصصان آسیب شناسی دیگر مسلمانی از جمله رولا علی، که به عنوان استادیار گروه آموزشی آسیب شناسی دانشگاه کویت فعالیت دارند و ملک عابدالدقیفی که مدافع قوی حقوق زنان در علم، فناوری، مهندسی و پزشکی می باشد، پمبه اولتلو ، استادیار آسیب شناسی دانشگاه نکمتین ارباکان ، دانشکده پزشکی مرام ، در ترکیه نیز در این فهرست قرار دارند.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.