تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

بازنشستگی آغازی برای مشکلات فرهنگیان است

به گزارش ادیان نیوز (ردنا)، کارن خانلری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تایید اظهارنظر وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش مبنی بر اینکه محتوای آموزشی باید مورد بازنگری قرار گیرد در بیان اولویت‌های نظام آموزشی کشور که باید توسط وزیر این وزارتخانه مورد توجه ویژه قرار گیرد، گفت: تبدیل وضعیت معلمان حق‌التدریسی و سایر معلمانی که در قالب‌های دیگری از انواع استخدام به ارائه خدمات در حوزه آموزشی کشور می‌پردازند از اهمیت بسزایی برخوردار است که باید وزیر آینده آموزش و پرورش توجه به آن را در اولویت دستورکار خود قرار دهد.

نماینده مردم ارامنه شمال ایران در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به مشکلات نیروهای استخدام رسمی وزارت آموزش و پرورش، ادامه داد: هم‌اکنون معلمانی که استخدام رسمی هستند نیز با مشکلاتی مواجه هستند، کما اینکه بعد از بازنشستگی برای دریافت تسهیلات و پاداش با مشکل مواجه می‌شوند که ناشی از نبود بودجه برای تامین اعتبارات این بخش است.

اداره وزارت آموزش و پرورش مدیریت جهادی می‌طلبد

این نماینده مجلس در دوره دهم، تصریح کرد: وزیر آینده آموزش و پرورش باید برای رفع مشکلات تمام معلمان برنامه داشته و به نوعی مدیریت جهادی داشته باشد، ضمن اینکه لازم است آرمان‌گرا باشد، چرا که نحوه فعالیت در عرصه آموزشی کشور می‌طلبد که روسای تراز اول آن آرمان‌گرا باشند.

عضو کمیته علوم، تحقیقات و فناوری کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: البته تا جاییکه بنده نسبت به برنامه‌های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش شناخت پیدا کرده‌ام، وی دیدگاه خوبی در راستای رفع ایرادهای نظام آموزشی کشور و حل مشکلات معلمان دارد که امیدوارم با اجرای برنامه‌هایی که می‌تواند بهبود وضعیت این قشر را تضمین کند برای اداره این وزارتخانه وارد میدان شود./

پایان پیام

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه