تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

چرا رژیم سعودی نقش برجسته‌ای در شکل‌گیری و هدایت ناآرامی‌های عراق دارد؟

به گزارش ادیان نیوز (ردنا)؛ عراق یکی از مهم‌ترین صحنه‌های رقابت رژیم سعودی به عنوان نماینده محور شرارت یعنی آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی با جمهوری اسلامی ایران در منطقه است.

رژیم سعودی چند سالی است درباره پیشنهاد‌های اقتصادی به خصوص برای دوران بازسازی عراق تا جذب و همراه سازی رهبران سیاسی این کشور برنامه ریزی و تلاش می‌کند.

با وجود این تلاش‌ها و هزینه‌های سنگین، ریاض، اما نتوانسته پایگاه منسجمی در عراق ایجاد کند و این در حالی است که ایران به واسطه کمک به عراقی‌ها در پاکسازی گروه تروریستی داعش مورد احترام اکثریت گروه‌های سیاسی عراق است.

اربعین یکی دیگر از موارد نزدیکی تهران و بغداد هست که هر سال، با پذیرایی عراقی‌ها و حضور میلیون‌های ایرانی نمایانگر اقتدار اسلامی در جهان است که حتی توانسته پذیرای سایر ادیان هم باشد.

تقویت و تحکیم روابط عراق و ایران که مثال‌های بارز آن در چند وقت اخیر را می‌توان حضور مقتدی صدر در کنار رهبر انقلاب، حضور موکب داران عراقی در حسینیه امام خمینی (ره) جهت دیدار با رهبر انقلاب و همکاری مقامات بغداد و تهران برای پیاده روی اربعین دانست، مسئله‌ای نیست که خوشایند مقامات واشنگتن، لندن، تل‌آویو و ریاض باشد.

مجموعه این دلایل به همراه نشانه‌هایی (اعم از عملیات روانی مبتنی بر اخبار دروغ و شایعات) که طی روز‌های اخیر به کرات مشاهده شده است، می‌توان عربستان سعودی را یکی ار عناصر اصلی اغتشاشات این روز‌های عراق دانست که در کنار سرویس‌های اطلاعاتی موساد، سیا و اینتلیجنت سرویس، با اهداف مختلف، ولی ذیل یک راهبرد مشترک یعنی اختلاف افکنی میان ملت و دولت عراق و ایران نقش آفرینی می‌کند.

پایان پیام/م

شاید دوست داشته باشید