رسانه‌های خارجی به پیاده‌روی اربعین به عنوان بزرگ‌ترین مراسم مذهبی جهان توجه ویژه‌ای دارند. سالانه میلیون‌ها مسلمان برای مراسم اربعین به شهر «کربلا» عراق سفر می‌کنند. مراسم مذهبی اربعین امسال در تاریخ ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر) برگزار می‌شود.

به گزارش ادیان نیوز (ردنا)؛ تمهیدات و امکانات مورد نیاز مراسم «اربعین» در عراق و خیل گسترده زائران این مراسم مورد توجه رسانه‌های مختلف بین المللی قرار گرفته است.

به گزارش لندن پست، سالانه میلیون‌ها مسلمان برای مراسم اربعین به شهر «کربلا» عراق سفر می‌کنند. مراسم مذهبی اربعین امسال در تاریخ ۱۹ اکتبر (۲۷ مهر) برگزار می‌شود.

لندن پست می‎نویسد که “پیاده روی اربعین” یکی از آدابی است که مسلمانان آن را به جا می‌آورند. این آیین مذهبی شیعیان یکی از بزرگ‌ترین گردهمایی‌های مذهبی در جهان است که سالانه میلیون‌ها مسلمان را به عراق و زیارت حرم حضرت امام حسین (ع) می‌برد.

به گزارش این پایگاه، از میلیون‌ها شرکت کننده سال گذشته این مراسم حدود ۲ میلیون نفر ایرانی بودند که انتظار می‌رود این میزان در سال جاری به حدود ۳ میلیون نفر برسد.

در نظر داشتن تسهیلات و تمهیدات مورد نیاز این همایش جهانی اعم از بهداشتی، مخابراتی، … از جمله نکاتی است که برگزاری آن را آسان‌تر می‌کند.

انتهای پیام/م

  • منبع خبر : خبرگزاری میزان