کره جنوبی خواستار کمک ادیان برای حل معضلات اجتماعی شد

0

به گزارش ادیان نیوز (ردنا)؛ رییس جمهوری کره جنوبی در ملاقاتی با رهبران ادیان و مذاهب در این کشور تاکید کرد که ادیان نقش مهمی در حل و فصل معضلات و شکاف های اجتماعی دارند.

وی گفت که کره جنوبی دچار تفاوت ها و شکاف های ایدئولوژیک و بیرحمی های اجتماعی شده است و لازم است که برای حل چنین مشکلاتی جامعه مذهبی به دولت و کشور مساعدت کند.

او به موضوع فساد به عنوان یک نمونه از چالش های اجتماعی اشاره کرد و گفت که ما می خواهیم یک واحد مستقل برای مبارزه با فساد مقام های عالی رتبه تشکیل دهیم و در این راستا کمک ادیان و مذاهب می تواند مفید باشد.

وی به نزدیک شدن به انتخابات در آوریل ۲۰۲۰ پرداخت و گفت که برای مثال در چنین شرایطی اختلافات سیاسی نیز افزایش می یابد و بسرعت باعث بروز شکاف های اجتماعی می شود و در این زمان کمک های بیشتری برای دولت نیاز خواهد بود.

رییس جمهوری کره جنوبی که برای اولین بار در هشت ماه گذشته با مسوولان مذاهب مختلف در کره جنوبی ملاقات می کرد ، اضافه کرد : ساختارهای مذهبی می توانند به تقویت وحدت در کشور مساعدت کنند .

او اختلافات با کره شمالی را نیز یادآورد شد و گفت که حتی در مواجهه با مسایلی که مرتبط به کره شمالی است، این چرخه های مذهبی می توانند کمک حال کشور باشند.

به دنبال بروز اعتراضات گسترده در کشور به اقدامات چو کوک وزیر دادگستری و خانواده وی و متهم شدن او به فساد مالی ، دولت در تلاش بوده است تا راه های مختلف را برای مبارزه با فساد طی کند و در این راستا از مذاهب نیز کمک خواسته است.

رییس جمهوری کره جنوبی تاکید کرد که برای برقراری ثبات و وحدت در کشور هر تلاشی لازم است، انجام می دهد اما به کمک ساختارهای دینی و مذهبی نیاز دارد.