برگزاری نمایشگاه کتاب اقلیت‌های دینی در هفته کتاب

0

به گزارش ادیان نیوز(ردنا)؛  بیست و هفتمین دوره هفته‌ کتاب جمهوری اسلامی ایران با شعار «حال خوش خواندن» از تاریخ ۲۳ تا ۳۰ آبان ماه در سراسر کشور برگزار می‌شود. برای این هفته برنامه‌هایی تدارک دیده شده که به این شرح است:

برگزاری نمایشگاه کتاب اقلیت‌های دینی در هفته کتاب

برگزاری نشست تخصصی «رونمایی از کتاب‌های منتشر شده از اقلیت‌های دینی کشور» به همراه برگزاری نمایشگاه کتاب از این آثار با هدف معرفی و ارتقای کمی و کیفی تولیدات فرهنگی هموطنان پیرو ادیان توحیدی از برنامه‌های اداره کل مجامع تشکل‌ها و فعالیت‌های فرهنگی در هفته‌ کتاب است.

۲۸ آبان ماه؛ اختتامیه کتاب سال دانشجویی

برگزاری آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره کتاب سال دانشجویی در هفته‌ کتاب برگزار می‌شود.

آیین اختتامیه و تجلیل از برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره کتاب سال دانشجویی همزمان با هفته کتاب روز سه‌شنبه ۲۸ آبان ماه، در دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

تجلیل از خادمان کتاب استان سیستان و بلوچستان در هفته کتاب

بر اساس اعلام دبیرخانه هفته کتاب برگزاری نمایشگاه‌های کتاب در سراسر استان، اهدای کتاب به مؤسسات و مراکز و انجمن‌ها، برگزاری نشست‌های نقد کتاب، تجلیل از خادمین کتاب و کتاب‌خوانی، رونمایی از تازه‌های نشر استان سیستان و بلوچستان از برنامه‌های این استان در بیست و هفتمین هفته کتاب خواهند بود.

نشست با ناشران، مؤلفان و نویسندگان، تجلیل و دیدار با اهالی قلم، تجلیل از مفاخر فرهنگی فعال در حوزه کتاب، بازدید از کتاب‌فروشی‌ها و ناشران استان، بازدید از چاپخانه‌های فعال حوزه کتاب از دیگر برنامه‌ها خواهند بود.

همچنین اداره فرهنگ و ارشاد استان سیستان و بلوچستان برنامه‌های ویژه‌ای برای شهرستان‌های این استان در نظر گرفته است که عبارتند از: رونمایی از کتاب‌های نویسندگان شهرستان فنوج، تجلیل از برگزیدگان روستاهای دوستدار کتاب در ایرانشهر، راه‌اندازی کتابخانه در شهرستان خاش، آیین تجلیل از کتاب‌داران کتاب‌خانه‌های عمومی روستایی و دوستداران کتاب در شهرستان سیب و سوران، تجلیل از دکتر جهاندیده نویسنده فرهنگ بلوچی_فارسی در شهرستان چابهار، تجلیل از نویسندگان شهرستان و رونمایی از کتاب شهرستان میرجاوه، تجلیل از کتاب‌داران و کتاب‌خوانان برتر در شهرستان سرباز و اهدای کتاب به ادارات، سازمان‌ها و مدارس شهرستان نیمروز.

شاید دوست داشته باشید