نشست اعضای کمیته اقلیت‌های دینی ستاد دهه فجر استان یزد روز چهارشنبه با هدف برنامه‌ریزی و آمادگی برای برگزاری باشکوه ویژه برنامه‌های سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تشکیل و بر آمادگی این اقلیت های دینی برای حضور در برنامه‌های این دهه تاکید شد.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)،  نشست اعضای کمیته اقلیت‌های دینی ستاد دهه فجر استان یزد با هدف برنامه‌ریزی و آمادگی برای برگزاری باشکوه ویژه برنامه‌های سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی تشکیل و بر آمادگی این اقلیت های دینی برای حضور در برنامه‌های این دهه تاکید شد.

در این جلسه، جانشین شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان یزد گفت: رویکرد اقلیت‌های دینی ستاد دهه فجر ، بهره‌گیری از فرهنگ اقلیت‌های دینی و برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری است.

سعید زارع، برگزاری مراسم جشن انقلاب همراه با نیایش در آتشکده زرتشتیان، مسابقات فرهنگی و هنری، حضور زرتشتیان در راهپیمایی ۲۲ بهمن با لباس محلی، آذین‌بندی مکان‌های مذهبی و برگزاری جشن انقلاب را از جمله برنامه‌های این کمیته در دهه فجر برشمرد.

این مسوول اظهار داشت: انقلاب مقدس جمهوری اسلامی ، زنده و پویا در پرتو ولایت‌مداری، جهاد و مقاومت، شعار دهه فجر امسال است.

همچنین مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد استان یزد گفت:: دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، عرصه پیوند همه مردم و آیین وحدت در بین جامعه است.

مجید جوادیان‌زاده افزود: تمام فعالیت‌های لازم فرهنگی و هنری به منظور بزرگداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی فراهم است .

۶ هزار اقلیت زرتشتی در یزد زندگی می‌کنند.

جشن های سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی از ۱۲ بهمن همزمان با ورود تاریخی حضرت امام به ایران ماه آغاز می شود و تا ۲۲ بهمن ماه نیز ادامه دارد.

پایان پیام / ص

  • منبع خبر : ایرنا