این مجموعه در پی آن است که با مطالعه تطبیقی نقش و جایگاه «روحانیت» در ادیان بزرگ ابراهیمی (یهودیت، مسیحیت و اسلام)، ویژگی‌ها و خاستگاه هریک را ترسیم نماید.

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه

روحانیت در ادیان ابراهیمیبه گزارش ادیان‌نیوز، روحانیت در تمام ادیان و مذاهب و در تمام عصرها، از شأن و جایگاه ویژه‌ای برخوردار بوده و در کلیه امور دینی، فرهنگی، حقوقی، سیاسی، پزشکی، کلامی، فلسفی، تاریخی و حتی تدوین جغرافیا، هنر و آثار بزرگ معماری و … به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم، تأثیرگذاری غیرقابل‌انکاری داشته و دارند.

این مجموعه در پی آن است که با مطالعه تطبیقی نقش و جایگاه «روحانیت» در ادیان بزرگ ابراهیمی (یهودیت، مسیحیت و اسلام)، ویژگی‌ها و خاستگاه هریک را ترسیم نماید. چراکه روحانیت در رابطه با گسترش و رشد این ادیان تأثیر بسزایی داشته است و قدرتمندی و یا ضعف این گروه، ادیان ابراهیمی را به‌سوی شکوه یا ضعف هدایت کرده است. به همین جهت در جهان امروز ابهامات و سؤالات زیادی در رابطه با نحوه شکل‌گیری روحانیت در ادیان ابراهیمی به‌ویژه اسلام مطرح شده است.

ناشر: نشر ادیان

نویسنده: خدیجه مهدوی همپا

مترجم:

صفحه: 445

نوبت چاپ: اول

تاریخ چاپ: 1397

قیمت: 450000

کتاب « روحانیت در ادیان ابراهیمی» در انتشارات دانشگاه ادیان و مذاهب ونمایندگی‌های این انتشارات در سراسر کشورقابل خرید است.

همچنین علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به سایت انتشارات به نشانی https://adyanbook.ir آن را خریداری نمایند.

 

  • منبع خبر : اختصاصی ادیان نیوز