کمک هزینه پژوهشی برای نگهداری و مستندسازی گویش دری زرتشتیان ایران

دانشگاه گوته فرانکفورت با انتشار فراخوانی از پرداخت کمک هزینه پژوهشی برای انجام پروژه های نگهدای و مستندسازی گویش دری زرتشتیان خبر داده است.

ردنا (ادیان نیوز) – ترجمه این فراخوان بدین ترتیب است:

گروه زبانشناسی تجربی دانشکده «زبانشناسی، فرهنگ و هنر» دانشگاه گوته در فرانکفورت/ ماین آلمان، به دانشجویان مبتکری که در راستای نگهداری و مستندسازی گویش دری زرتشتیان در ایران فعالیت می کنند، کمک هزینه های پژوهشی پرداخت خواهد نمود. تصمیم به پرداخت این کمک هزینه پژوهشی و میزان آن بر مبنای ارزیابی پروپوزال های ارسالی خواهد بود.

حداکثر زمان برای اتمام پروژه  یک سال و مبلغ کمک هزینه  از چند صد دلار تا سقف ۵۰۰۰ دلار است. ترجیح دانشگاه فرانکفورت ارائه کمک هزینه کمتر به شمار بیشتری از پژوهشگران است. هزینه های مورد قبول شامل هدیه برای گویشوران، داشتن دستیار پژوهشی، سفرهای لازم، اقامت و تجهیزات مستندنگاری زبان خواهد بود که بر اساس رای کمیته داوری دانشگاه فرانکفورت آلمان به یک یا چند پژوهشگر برگزیده در چارچوب قوانین کمک هزینه های پژوهشی این دانشگاه پرداخت خواهد شد.

این دانشگاه همچنین در آینده در حد توان خود در زمینه چاپ و انتشار نتایج کار پروژه هایی که با کمک هزینه های این دانشگاه انجام شده اند (در قالب کتاب مجموعه نوشتار و یا شیوه های دیگر)، پژوهشگران را یاری رسان خواهد بود.

کسانی می توانند برای دریافت این هزینه پژوهشی پروپوزال خود را ارسال نمایند که این ویژگی ها را دارا باشند:

به گونه رسمی دانشجوی دکترا در یکی از دانشگاه های ایران باشند (رشته های فرهنگ و زبان های باستانی، زبان شناسی و یا رشته های علوم انسانی مشابه)

توضیح: پروپوزال های دانشجویان دکترای درحال تحصیل در دیگر رشته های دانشگاهی، درصورت اثبات توانمندی خود در انجام چنین پروژه ای و یا داشتن سوابق مرتبط در رزومه ارسالی (Curriculum Vitae) امکان شرکت در این ارزیابی را دارا خواهد بود.

زبان مادری درخواست کننده این کمک هزینه باید دری زرتشتی باشد و یا پژوهشگر بتواند برنامه خود برای کار کردن با همکاری که این زبان مادری را دارد، به خوبی توجیه نماید.

آشنایی درخواست کننده با نرم افزارهای مستندسازی گویش ها (ELAN و  FLEX) لازم است.

توضیحات تکمیلی:

پروپوزال های ارسالی باید به زبان انگلیسی و یا آلمانی تدوین شود.

– به منظور ارزیابی و دسته بندی پروپوزال های دریافتی فرمتی در قالب نرم افزار Word مایکروساف تهیه شده است که می توانید آن را از اینجا دریافت کنید و لازم است بر مبنای طرح پژوهشی تهیه شده، تکمیل و به همراه دیگر مدارک ارسال شود.

پروپوزال باید اهداف پروژه و هر گونه توضیحات لازم همچون برنامه زمانبندی، میزان برآورد بودجه لازم برای انجام آن پروژه به دلار و… را در برداشته باشد.

از درخواست کنندگان واجد شرایط دریافت این کمک هزینه پژوهشی دعوت می شود که تا تاریخ ۹ امرداد ۱۳۹۹  (۳۰ ژوئیه – ۲۰۲۰ ) پروپوزال های خود را به همراه رزومه (Curriculum Vitae) به نشانی پست الکترونیکی خانم پروفسور دکتر سالومه غلامی  (gholami@em.uni-frankfurt.de) ارسال کنند.

منبع برساد
به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.