تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

تأکید دبیرکل سازمان همکاری اسلامی بر نبود هیچ گونه اختلاف مذهبی

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی گفت: بین کشورهای عضو این سازمان هیچ گونه اختلاف مذهبی وجود ندارد و شیعه و سنی صدها سال است که همزیستی مسالمت آمیز دارندو آنچه تغییر کرده، سیاست است.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، یوسف العثیمین، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی در گفتگو با روزنامه «الشرق الاوسط» با تاکید بر اینکه بین کشورهای عضو این سازمان هیچ گونه اختلاف مذهبی وجود ندارد، اظهار کرد: شیعه و سنی به همراه دیگر مذاهب صدها سال است که در بسیاری از کشورهای عربی در کنار یکدیگر زندگی می کنند و هیچ چیزی تغییر نکرده و اوضاع بر وفق مراد بوده است.

وی افزود: تاکنون هیچ گونه تفاوتی میان شیعی و سنی در هیچ یک از کشورهای عربی و اسلامی وجود نداشته و آنچه تغییر کرده، سیاست است. مشکلات سیاسی را می توان میان رجال سیاسی حل کرد و می توان مواضعی که کدورت ایجاد می کند را پست سر گذاشت و این همان چیزی است که این سازمان از زمان تاسیس تا به امروز در راستای آن تلاش می کند.

العثیمین در ادامه اخوان المسلمین را خطرناکتر از گروه تروریستی داعش دانست و افزود: داعش گروهی از مجرمان هستند در حالی که اخوان المسلمین گروهی هستند که در بسیاری از مفاصل دولت و جوامعی که در آنها زندگی می کنند، نفوذ کرده اند. در بین آنها وکیل، پزشک، نماینده مجلس و استاد دانشگاه می بینیم.

دبیرکل سازمان همکاری اسلامی بیان کرد: جماعت اخوان المسلمین یک استراتژی مبتنی بر آغاز از پایین به بالا برای تشکیل امپراتوری و رسیدن به قدرت و پست های نفوذی با خود دارد. آنها برای نفوذ به جامعه به هدف تجزیه و نابودی دولت تلاش می کنند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نزدیک به ۶۵ ملیون مسلمان در اروپا و روسیه زندگی می کنند اما هیچ گونه رأیی ندارند و برای دفاع از اسلام متحد نیستند، اظهار کرد: مهمترین مشکلی که مسلمانان در آن کشورها با آن روبرو هستند این است که آنها در محیط خود ادغام نشده اند و در یک محله زندگی می کنند و لباس کشورهایی که درآن متولد شده اند را به تن می کنند و همان عادت ها و سنت هایی را انجام می دهند که کشورهایشان انجام می دادند هرچند با ماهیت کشوری که در آن زندگی می کنند تفاوت داشته باشد. اینجا معضل هویت خود را نشان می دهد.

او ادامه داد: از جمله تلاش های این سازمان در مبارزه با تروریسم این است که به جوامع مسلمان در کشورهای غیر مسلمان یادآوری کند که لازم است به قوانین کشورهایی که در آن زندگی می کنند، احترام بگذارند.

منبع شفقنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.