تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

دیدار جمعی از مسؤولان شهرداری با خلیفه ارامنه تهران

شهردار ناحیه یک منطقه ۶ شهرداری،مدیر ستاد بحران شهرداری منطقه ۶ تهران گروه همراه در خلیفه گری ارامنه تهران حضور یافتند و  با اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان دیدار کردند.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، دکتر یلوه شهردار ناحیه یک منطقه ۶ شهرداری، مهندس خسروانی مدیر ستاد بحران شهرداری منطقه ۶ تهران و گروه همراه در خلیفه گری ارامنه تهران حضور یافتند و با اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان دیدار کردند.

در ابتدای این دیدار اسقف اعظم سیبوه سرکیسیان ضمن تشکر از حضور مسئولان ستاد بحران کرونا شهرداری منطقه ۶ در خلیفه گری ارامنه تهران، خلاصه توضیحاتی در خصوص فعالیتهای صورت پذیرفته توسط این شورا برای مقابله با ویروس کرونا که در کلیساها، مدارس، انجمن ها و مراکز وابسته به این نهاد صورت پذیرفته را ارائه نمودند با تأکید بر این موضوع که عملیات ضدعفونی کردن اماکن بدون همکاری نهادهای دولتی به طور موثر میسر نمی گردید.

خلیفه ارامنه تهران در ادامه اذعان کرد: ایران قدرتمند است و توانایی مقابله با تمامی مشکلات را دارد، مسئولان و متولیان نهادهای دولتی و شهرداری تهران بزرگ نیز با شفافیت، صداقت و ارائه راهکارهای مناسب در مهار این بیماری گام‌های مؤثری برداشته اند.

دکتر یلوه، شهردار ناحیه یک شهرداری منطقه ۶ تهران، در راستای ادامه همکاری های موجود در ضد عفونی کردن مستمر اماکن متعلق به ارامنه اعلام آمادگی کرده و در خصوص اپیدمی کرونا اظهار داشت: در این روزها مشکلاتی برای تمامی اقشار جامعه ایجاد شده که شهرداری و کلیه ارگان های دولتی سعی بر برطرف نمودن آنها دارند.

خسروانی، مدیر ستاد بحران شهرداری منطقه ۶ تهران نیز افزود: تمام فعالیت ها در خصوص مقابله با این اپیدمی دردست اجرا است و تقریباً تمام اماکن عمومی واقع در منطقه ۶ شهرداری ضد عفونی شده است.

وی با اشاره اینکه با در نظر گرفتن جمعیت و وسعت استان تهران ۱۵۰ مرکز ستاد مقابله با بحران برای مقابله با بلایای طبیعی در سطح شهر احداث شده است، خاطرنشان کرد: این ستاد آمادگی برگزاری کلاس های آموزشی فوریت های پزشکی، امداد و نجات و برگزاری مانور های تخصصی برای جامعه ارامنه را دارد.

در پایان این دیدار، خلیفه ارامنه برای مقابله با ویروس کرونا پیامی برای ایرانیان و تمامی مردم جهان به شرح زیر، صادر کرد؛

«ما باید از قوانین و آیین نامه هایی که مراکز تحقیقاتی پزشکی و بهداشتی اعلام می دارند و از طریق ضابطان امر به ما اعلام می گردد پیروی کنیم، زیرا آنها متخصصان این علم هستند و می توانند بهترین راه کارها را ارائه دهند.

مردم اگر با ایمان، اراده قوی و امید به تمامی مقررات احترام بگذارند، مشکلات حل خواهد شد، زیرا ایمان انسان را قوی می سازد و امید انسان را با زندگی حال و آینده پیوند می دهد، در نتیجه وقتی انسان با امید و ایمان دست به انجام کاری بزند قطعاً در انجام آن موفق خواهد شد.

مهمترین و آخرین پیام، دعا کردن است، فرد باید از طریق نیایش و دعا به خداوند نزدیک شود، دعا یاد کردن از خدا است. احیاگر روح و روان و رافع نگرانی‏ها و اضطراب‏ها می باشد و باعث آرامش انسان می‏گردد. دعا قدرتی شفابخش دارد بنابراین وقتی همه با هم دعا کنیم، خداوند صدای ما را خواهد شنید.»

اسقف اعظم ارامنه تهران برای میهمانان و تمام ارگان های دولتی آرزوی موفقیت و برکات الهی خواستار شد، با آرزوی زندگی به دور از ویروس کرونا.

یادآور می شود، در این دیدار زوریک کاراپتیان، مدیر خلیفه گری ارامنه تهران و کشیش گریگوریس نرسسیان نیز حضور داشتند.

منبع خلیفه گری ارامنه تهران
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.