خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

برگزاری کنفرانس بین‌المللی بحران کرونا و مسئولیت‌های حقوقی و اخلاقی

کنفرانس بین‌المللی بحران کرونا و مسئولیت‌های حقوقی و اخلاقی از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه آبان ماه امسال برگزار می شود.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، «کنفرانس بین‌المللی بحران کرونا و مسئولیت‌های حقوقی و اخلاقی» از سوی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه به منظور ایجاد نگاه پژوهش‌محورانه و ایفای رسالت فرهنگی و اجتماعی خود در مقابله با بیماری‌های فراگیر و تامین سلامت همگانی، در آبان ماه سال جاری برگزار می شود.

محورهای این کنفرانس بین‌المللی شامل سه بخش اصلی بحران کرونا و مسئولیت های حقوقی در ابعاد بین المللی، بحران کرونا و مسئولیت های حقوقی در ابعاد ملی و بحران کرونا و مسئولیت‌های اخلاقی در ابعاد ملی و بین المللی است.

دبیر علمی کنفرانس بین‌المللی بحران کرونا و مسئولیت‌های حقوقی و اخلاقی در تشریح زیر عنوان‌های بخش‌های اصلی کنفرانس گفت: در حوزه بحران کرونا و مسئولیت های حقوقی در ابعاد بین المللی گزینه های اهدافی چون تاثیر شیوع بیمارهای فراگیر بر اجرای تعهدات حقوق بین الملل بشر دوستانه، مسئولیت دولت ها به همکاری بین المللی برای رعایت حقوق بر سلامت همگانی، اشخصا صلاحیت دار در اقامه دعوا و مراجع صالح در دعاوی مربوط به قربانیان ناشی از تحریم و مسئولیت دولت ها در ارایه خدمات بهداشتی ودرمانی به گروه های در معرض خطر بررسی خواهد شد.

حسین جوان آراسته با بیان اینکه یکی از آسیب های جدی بیماری های فراگیر در مسئولیت های حقوقی در ابعاد ملی ارزیابی کرد و گفت: برای بحران های ابعاد ملی طراحی الگوی سه جانبه تعامل میان بخش های خصوصی، دولتی و مردم نهاد در حوزه سلامت، مسئولیت های حقوقی نهادهای حاکمیتی در تامین حق سلامت همگانی و مسئولیت دولت ها در مواجهه با جرایم مرتبط با بحران های حوزه سلامت نقش اساسی دارد و در این کنفرانس به این نوع مسئولیت ها نگاه ویژه ای شده است.

وی با اشاره به اینکه باید به مسئولیت های اخلاقی ناشی از وقوع بیمارهای فراگیری مانند کرونا نیز توجه کرد افزود: در این کنفرانس با توجه به این محور اساسی زیر عنوان هایی مانند مسئولیت های اخلاقی نهادهای حاکمیتی در تامین حق سلامت همگانی، مسئولیت های اخلاقی افراد در رعایت حق دیگران بر سلامت بحران های ملی و جهانی، بحران کرونا و سلامت اخلاقی در قبال سلامت روانی و کرونا و مسئولیت اخلاقی گروه های اجتماعی ( (NGO در تامین سلامت مردم در ابعاد ملی و فراملی نیز مطرح و بررسی خواهد شد.

دبیر علمی کنفرانس بین‌المللی بحران کرونا و مسئولیت‌های حقوقی و اخلاقی در خصوص همکاران علمی این کنفرانس گفت: انجمن فقه و حقوق اسلامی حوزه؛ مرکز ملی تحقیقات حقوق سلامت؛ مرکز مطالعات حقوق تطبیقی، کمیسیون حقوق بشر اسلامی از جمله همکاران علمی و فکری این کنفرانس خواهند بود.

گفتنی است بنا به اعلام دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی بحران کرونا و مسئولیت‌های حقوقی و اخلاقی مهلت ارسال چکیده مقالات ۲۰ مرداد ماه، ارسال اصل مقاله ۲۰ مهرماه و زمان برگزاری کنفرانس ۱۵ آبان ماه سال جاری خواهد بود. علاقه‌مندان به منظور کسب اطلاعات بیشتر علاوه بر امکان ارتباط با شماره تماس ۳۲۱۱۱۳۷۷ و می توانند به آدرس الکترونیکی rihu.ac.ir مراجعه کنند.

به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.