تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

توییت‌های ضدیهودی علیه دومین دختر شایسته فرانسه؛ پلیس تحقیق می‌کند 

پلیس فرانسه در حال تحقیق درباره توییت‌های ضد یهودی است که علیه یکی از شرکت کنندگان در مسابقۀ دختر شایسته فرانسه به دلیل داشتن پدری اسرائیلی‌تبار منتشر شده است.

به گزارش ردنا (ادیان نیوز)، آپریل بنایوم، شرکت کننده‌ای که در این مسابقه نفر دوم شد، در شبکه‌های اجتماعی با موجی از پیام‌های ضدیهودی روبرو شده؛ اقدامی که واکنش بسیاری از سیاستمداران همچنین گروه‌های یهودی را برانگیخته است.

جرالد دارمانین، وزیر کشور فرانسه با اعلام اینکه از انتشار چنین پیام‌هایی شوکه شده است، افزود: پلیس و ژاندارمری برای هر اقدام احتمالی بسیج شده‌اند.

مارلین اسکیاپا، نماینده وزیر کشور در امور شهروندی نیز اعلام کرد که در این باره گزارشی را برای دادستان عمومی فرستاده است.

اتحادیه بین‌المللی مبارزه با نژادپرستی و یهودستیزی اعلام کرد آنچه در شبکه‌های اجتماعی روی داده، یک «رقابت ضدیهود» بوده و این اتحادیه تمام تلاش خود را خواهد کرد تا عاملان این پیام‌ها را به دادگاه بکشاند.

آماندین پتی، برنده مسابقه دختر شایسه فرانسه نیز آنچه در شبکه‌های اجتماعی روی داد را «بسیار ناامیدکننده» خواند و در جریان یک مصاحبه تلویزیونی، حمایت خود را از آپریل بنایوم، نفر دوم این رقابت‌ها اعلام کرد.قدمت مسابقه دختر شایسته فرانسه به سال ۱۹۲۰ میلادی برمی‌گردد.

منبع یورونیوز
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.