تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

برگزاری دادگاه شیخ زاکزاکی درنیجریه/ افشای دستور مستقیم اسرائیل و عربستان برای به شهادت رساندن شیخ

یک منبع نزدیک به رهبر جنبش اسلامی نیجریه گفت که دولت نیجریه دستورات اسرائیل و آمریکا را برای به قتل رساندن شیخ زاکزاکی اجرا می کند.

ردنا (ادیان نیوز) – در ادامه برگزاری جلسات صوری برای محاکمه شیخ «ابراهیم زاکزاکی» سرانجام روز چهارشنبه ۱۱ فروردین ۱۴۰۰ (برابر با ۳۱ مارس ۲۰۲۱ م.) آخرین شاهد دروغین از سوی دولت نیجریه که پانزدهمین شاهد بود در جایگاه شاهدان قرار گرفت و مانند بقیه شاهدان شروع به ایراد اظهارات کذب خود نمود.

از جمله دروغ هایی که دراین جلسه مطرح شد این بود که طرفداران شیخ زاکزاکی که همه در حال عزاداری در حسینیه بقیه الله(عج) در شهر “زاریا” بودند، مسلح بوده و برخی اسلحه (دست ساز)، برخی شمشیر و برخی دیگر هم تیروکمان در دست داشتند!!

ادعای حمل سلاح توسط طرفداران شیخ زاکزاکی در حالی به دروغ دردادگاه مطرح شده است که اخیرا دکتر «عیسی وزیری» یکی از اساتید دانشگاه نیجریه که در جریان حمله نیروهای ارتش این کشور به حسینیه زاریا ۴ فرزندش – سه پسر و یک دخترش – به شهادت رسیدند، بر این موضوع تأکید کرد که: ازجمله دلایلی که باعث شده تا مردم به شیخ زاکزاکی بسیار علاقه مند شوند و به جنبش اسلامی بپیوندند دوری شیخ از اقدامات خشونت آمیز و خونریزی بود. این اعتقاد شیخ بارها عملی شد چه قبل از حادثه قتل و عامل زاریا و چه بعد از آن. یعنی شیخ زاکزاکی با وجود اینکه شمار زیادی از طرفداران و حتی فرزندانش را طی حوادث مختلف به شکل وحشیانه ای قتل و عام کردند، هرگز برای پاسخ به این جنایت هایی که در طول تاریخ نیجریه بی سابقه است، دستور نداد که طرفدارانش سلاح به دست بگیرند البته همه ی این اقدامات با این هدف صورت گرفت که طرفداران شیخ را تحریک کنند تا برای انتقام خون شهدا دست به سلاح ببرند اما درنهایت نتوانستند این هدف شوم خود را هم عملی کنند.

در این راستا با یکی از نزدیکان شیخ زاکزاکی که در جلسه دادگاه روز ۳۱ مارس حاضر بود، مصاحبه صورت گرفته شد و از وی در مورد آنچه که در این جلسه مطرح گردید، پرسیده شد.

این منبع که خواست نامش فاش نشود، درباره ی ادعای کذب حمل سلاح در این جلسه ی دادگاه گفت: سرلشگر «آ.ک. ابراهیم» پانزدهمین و آخرین شاهد از سوی دولت نیجریه بعد از آنکه در جایگاه شاهدان قرار گرفت، مدعی شد بعداز آنکه نظامیان به سوی طرفداران شیخ زاکزاکی شروع به حرکت کردند، آنان – یعنی شیعیان – با اسلحه هایشان شروع به شلیک کردند! و در نتیجه شمار زیادی از نظامیان نیجریه ای زخمی شدند!!

منبع مذکور ادامه داد: آخر چطور می شود که طرفداران شیخ زاکزاکی سلاح داشته باشند اما نتوانند از خود دفاع کنند؛ به طوریکه بیش از ۱۰۰۰ تن از آنان در جریان این حادثه ی وحشیانه به شهادت برسند؟! و به فرض محال در صورت مسلح بودن حتی یک تیر شلیک شده از سوی طرفداران شیخ زاکزاکی به هیچ یک از نظامیان اصابت نکند و آنان را از بین نبرد؟!!

این منبع در ادامه مطرح می کند، این شاهد درحالی ادعای سلاح به دست گرفتن از سوی طرفداران شیخ زاکزاکی و اقدام به شلیک آنان را مطرح می کند که در پاسخ به سوال وکیل شیخ مبنی بر اینکه چند نفر از نظامیان از سوی طرفداران شیخ زخمی شده اند، گفت: «بی خبرم و اطلاعی ندارم!»؛ پاسخی که تقریبا همه ی شاهدان دروغین دولت به سوالات مطرح شده در دادگاه ارائه کردند!

در ادامه ی این جلسه، شاهد دروغین دولت مدعی شد، نظامیان ارتش به زنان و کودکان حاضر در صحنه ی درگیری اجازه دادند که آزاد شوند، حال سوالی که مطرح است اینکه چرا خانم «عزت ابراهیم» همسر شیخ زاکزاکی به همراه شیخ به اسارت برده شد؟ و در حالیکه به شدت زخمی بود، به وی رحم نشد و حتی مورد مداوا هم قرار نگرفت؟

این منبع در ادامه ی تشریح آنچه در جلسه ی دادگاه روز چهارشنبه ی گذشته به وقوع پیوست، خاطر نشان کرد: از آنجایی که این شاهد در حین اظهاراتش برای اشاره به طرفداران شیخ دائما از لفظ شیعیان استفاده می نمود؛ حال آنکه برادران اهل تسنن و حتی مسیحیان نیجریه نیز از دوستداران و طرفداران شیخ و حتی عضو جنبش اسلامی هستند. یکی از وکلا از وی پرسید: “شما از کجا می دانید که این افراد – یعنی طرفداران شیخ زاکزاکی – شیعه بودند که دائما از آنان با لفظ شیعیان نام می برید؟” که او در پاسخ گفت: “چون همه آنها لباس سیاه به تن داشتند”، وکیل در ادامه پرسید: “آیا شما هم که در حال حاضر لباس سیاه به تن دارید شیعه هستید؟” اینجا بود که سالن دادگاه از خنده حاضران و البته اظهاراتی بی ربط این شاهد منفجر شد!

در ادامه وکیل مدافع از شاهد دروغین پرسید: “آیا شما می دانید که همه متهمان دستگیر شده آزاد شدند، به جز شیخ زاکزاکی و همسرش؟” که در پاسخ گفت: “من بی اطلاع هستم”!

منبع نزذیک به رهبر جنبش اسلامی نیجریه ادامه داد: کاملا مشخص است که افرادی در که روز حمله به حسینیه زاریا دستگیر شدند، باید آزاد می شدند چون اساسا دست به جنایتی نزده بودند و مرتکب جرمی نشده بودند که بخواهند محکوم شوند، البته این نکته را نیز باید تاکید کرد که این افراد اصلا مورد سوء قصد نبودند، بلکه در اصل حمله به حسینیه ی زاریا در آن روز با هدف به قتل رساندن شیخ زاکزاکی البته با دستور رژیم صهیونیستی و آل سعود به دولت نیجریه طراحی و به وقوع پیوست.

منبع مذکور در ادامه درباره توطئه ی رژیم صهیونیستی و عربستان علیه رهبر جنبش اسلامی نیجریه گفت: دولت نیجریه از سوی اسرائیل و عربستان دستور گرفته است که شیخ را باید بکشد؛ اما به لطف خدا شیخ زاکزاکی زنده مانده است. بنابراین شیخ را درحالی که به شدت زخمی شده بود، بدون انتقال به بیمارستان محبوس کرده تا بتواند زمینه ی مرگ تدریجی وی را فراهم سازند و این در حالی است که بعد از حمله ی مسلحانه به شیخ پزشکان بعد از معاینه اعلام کردند که شیخ جان خود را از دست داده است، اما خدا نخواست و شیخ تا به امروز بعد از گذشت شش سال که در بدترین شرایط جسمانی قرار دارد، زنده است. و همانطوری که خودش هم اعلام کرد زنده خواهد ماند و مرگ «بوهاری» رئیس جمهوری نیجریه را به چشمان خود می بینید.

این منبع درباره ی روند دادگاه صوری و ظالمانه ی «شیخ زکزاکی» خاطر نشان کرد: بنابراین با طرح چنین توطئه هایی مسلم است که دولت نیجریه با ترتیب دادن شاهدان دروغین بخواهد روند دادگاه را طولانی نماید، تا شاید بتواند با باقی نگه داشتن شیخ زاکزاکی و همسرش در حبس در حالیکه به شدت زخمی هستند و نیاز به درمان دارند، آنها را به قتل برساند و دولت همیشه دنبال طرح اتهامات جدید و بهانه است تا بتواند روند دادگاه را حتی از این حد هم که هست طولانی تر نماید.

این منبع در پایان درباره اینکه چه اقدامی باید از آزادگان جهان برای آزادی شیخ زاکزاکی صورت بگیرد؟ گفت: “همانطور که شیخ هم معتقد است، تنها کسی که می تواند شیخ را آزاد کند، فقط خداست”.

منبع ابنا
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.