کتاب اقدس؛ اُمّ الکتاب یا بزرگترین چالش بهائیت؟ ۱۳ مهر ۱۳۹۸

کتاب اقدس؛ اُمّ الکتاب یا بزرگترین چالش بهائیت؟

از نظر فيچيکيا، کتاب اقدس مجموعه‌ای از قواعد سخت، پيچيده، عجيب و غريب است که متعلق به شرق باستان، نامفهوم و به طورکلی مجموعه‌ای از قوانين طاقت‌فرسا است. به نظر او کتاب اقدس به دليل وجود قوانين ضد اخلاق در بخش احکام و حدود، احکام نابرابر ارث، اختيار دو همسری، ناديده گرفتن آزادی‌های اجتماعی؛ در راستای اهداف تبليغاتی تشکيلات بهائيت، حتی در غرب هم به طور کامل چاپ نشده است.

بهائیت
فشار تشکیلات بهائیت به پیروانش برای انجام اعمال خلاف قانون + سند ۱۴ مرداد ۱۳۹۸

فشار تشکیلات بهائیت به پیروانش برای انجام اعمال خلاف قانون + سند

 از آنجا که بهائیت در سازمان ملل چند نماینده دارد، این مظلوم‌نمایی‌ها باعث می‌شود مجامع بین‌المللی تصمیمات مختلفی علیه ایران اتخاذ کنند که به ضرر کشور و ملت تمام می‌شود.

شوقی چه کسی بود و پس از مرگ او برای جامعه بهائیت چه رخ داد؟ ۰۹ مرداد ۱۳۹۸

شوقی چه کسی بود و پس از مرگ او برای جامعه بهائیت چه رخ داد؟

شوقی افندی بدون نوشتن وصیت نامه و تعیین جانشین برای خویش ، مُرد . پس از آن بیت العدل جهانی ( موسسه ای که برای تصویب قوانین مورد نیازی ، که در کتب بهاءالله نیامده ، پیش بینی شده بود ) اعلام کرد که هیچگونه صلاحیتی برای تعیین فردی بعنوان ولی امرالله و گاردین و جانشین شوقی افندی ندارد . شوقی افندی اولین و آخرین گاردین و ولی امر در بهائیت بود!

علّت گریۀ سفیر روس‌تزار بر جسد باب! ۰۷ مرداد ۱۳۹۸

علّت گریۀ سفیر روس‌تزار بر جسد باب!

آن‌چه در ماجرای پس از اعدام علی‌محمد باب جلب توجه می‌کند، حضور کنسول روس تزار بر سر جنازه‌ی باب، گریه‌ی وی بر جسد به خاک افتاده‌ی او و تصویربرداری از آن است. اما به راستی چرا نماینده‌ی کشوری که سال‌ها با ایران جنگیده، سرزمینش را غصب، بسیاری از مردمان آن را کشته و اموالشان را غارت نموده، باید بخاطر مرگ باب افسوس بخورد؟!

بازی‌های بهائیت به نام حقوق‌بشر ۰۳ مرداد ۱۳۹۸

بازی‌های بهائیت به نام حقوق‌بشر

بهائیان تا زمانی که اقدامی درباره آشکارسازی مسلک خود نداشته باشند و دست به تبلیغ نزنند، همچون سایر افراد از حق تحصیل در مدارس و دانشگاه‌ها برخوردار هستند.

راز استقرار مرکز تشکیلات بهائیت در اسرائیل چیست؟ ۰۱ مرداد ۱۳۹۸
جاسوسان پنهان/1

راز استقرار مرکز تشکیلات بهائیت در اسرائیل چیست؟

پیش‌تر وقتی به انتقال اطلاعاتی بهائیان به اسرائیل ایراد گرفته می‌شد،‌ ادعا می‌کردند این اطلاعات، مستقیماً به مرکز اصلی تشکیلات ارسال می‌شود، اما این تشکیلات، زیر نظر مستقیم صهیونیست‌ها مدام مورد بازرسی قرار می‌گیرد.

بهاییت در کمین کودکان مهاجر افغانستانی ۳۱ تیر ۱۳۹۸

بهاییت در کمین کودکان مهاجر افغانستانی

تبلیغ، رکن اصلی بهاییت است و «کودکان» و «اقشار کم‌درآمد» دو سیبل تبلیغی این تشکیلات هستند. بهترین زمان برای آماده‌سازی فرد و پذیرش باورها، سنین کودکی است و افراد کم‌درآمد به واسطه نیاز به حمایت مالی، آسیب‌پذیر بوده و مورد تطمیع و همسوسازی با فرقه‌هایی مثل بهاییت قرار می‌گیرند.

حکم مشروبات الکلی در کتاب اقدس بهاء! ۲۳ تیر ۱۳۹۸

حکم مشروبات الکلی در کتاب اقدس بهاء!

پیامبرخوانده‌ی بهائیت نوشیدن شراب را تنها به علت زوال عقل، ناروا دانسته است. لذا طبق تعلیل پیامبرخوانده‌ی بهائیت، اگر کسی مقدار کمی مشروبات الکلی بنوشد یا شخصی معتاد، خمره‌ای را سر بکشد و عقلش زائل نشود، به نصّ عبارت جناب بهاء، مشروبات الکلی برای او جایز خواهد بود. این در حالیست که مصرف مشروبات الکلی، آسیب‌های بسیار زیادی دارد.

بهائیان در چه صورت می‌توانند زبان خارجی بیاموزند؟! ۱۶ تیر ۱۳۹۸

بهائیان در چه صورت می‌توانند زبان خارجی بیاموزند؟!

این در حالیست که در تمام قوانین و ادیان، احدی نمی‌تواند حکم دهد که تحصیل علم و دانش [که زبان نیز جزئی از آن است]، حرام و ممنوع باشد. آری؛ این هم یکی از احکام پیامبرخوانده‌ی بهائیت است که بهائیان مدعی‌اند تنها راه نجات و سعادت بشر، در پیروی از آن‌هاست!

نمادسازی پیشوایان بهائیت نشان بر چیست؟! ۰۲ تیر ۱۳۹۸

نمادسازی پیشوایان بهائیت نشان بر چیست؟!

هیچکدام از ادیان و پیامبران الهی نمادی را به عنوان نشان شریعت خود مطرح نساخته‌اند. چرا که هدف از ارسال پیامبران، ایجاد حس نزدیکی به خداوند و نه نماد و حزب بازی بوده است. این در حالیست که سران بهائیت به دنبال تشکیلاتی کردن فرقه‌ی خود، نمادهایی را طراحی کرده و با تفاسیر و تبلیغاتی جذاب، سعی در ایجاد جاذبه‌های ظاهری برای مخاطبان خود دارند.

اعلام حکم دادگاه چند قاچاقچی بهایی ۱۸ خرداد ۱۳۹۸

اعلام حکم دادگاه چند قاچاقچی بهایی

در طول سال‌ها فعالیت فرقه بهائیت در کشور، تخلفات مالی گسترده‌ای از این گروه دیده شده‌ است که شامل جاسوسی به بهانه فعالیت اقتصادی، قاچاق و ارتشا می‌شود.

ایام الهاء یا روزهای طلایی در دیانت بهائی ۰۴ خرداد ۱۳۹۸

ایام الهاء یا روزهای طلایی در دیانت بهائی

ارزش حرف «هاء» به حساب ابجد، پنج است که با حدّ اعلای ایام زائده مطابق است. در آثار بهائی حرف هاء مبیّن معانی روحانی عمیق و متعددی است و از جمله رمزی از هویّت الهیه است.

حکومت محمدرضا پهلوی؛ ماه عسل بهائیان در ایران ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۸
فرقه بهائیت به روایت اسناد لانه جاسوسی؛

حکومت محمدرضا پهلوی؛ ماه عسل بهائیان در ایران

 در اصل 58 قانون اساسی مشروطه مقرر شده است که «هیچ‌کس نمی‌تواند به مقام وزارت برسد مگر آنکه مسلمان و ایرانی‌الاصل و تبعه ایران باشد». این اصل در زمان رضاشاه نقض گردید.

جذابیت‌های جنسی ابزار تبلیغ و جذب در بهائیت ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸

جذابیت‌های جنسی ابزار تبلیغ و جذب در بهائیت

علاوه بر این آشنایی در مهمانی‌ها،تلاش بسیاری برای دوستی بهائیان با جنس_مخالفِ مسلمان صورت می‌گیرد و چنین آشنایی‌هایی بیشتر در فضاهایی است که جوانان بهائی در کنار جوانان مسلمان مشغول به کارهستند.

سه دیدگاه متفاوت بهائیت در مورد «ابن الانسان» ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۸
پژوهشکده حوزه مهدویت مطرح کرد:

سه دیدگاه متفاوت بهائیت در مورد «ابن الانسان»

پژوهشگر حوزه مهدویت گفت: سه دیدگاه در مورد «ابن الانسان» در بهائیت وجود دارد و سه شخص متفاوت به این عنوان معرفی شده‌اند.

بهائیت و مسئله انکار وجود طبقه روحانی ۰۷ فروردین ۱۳۹۸

بهائیت و مسئله انکار وجود طبقه روحانی

علی‌رغم ادعای بهائیت درمورد نداشتن طبقه روحانی و مرجع تقلید، تشکیلات بهائی دقیقاً افرادی را به‌همین منظور تربیت می‌کند و بهائیان نیز در احکام و امور فردی و اجتماعی مقلد هستند.

ابعاد جامعه‌شناختی پیدایش «بهائیت» ۲۰ دی ۱۳۹۶

ابعاد جامعه‌شناختی پیدایش «بهائیت»

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 3 دقیقه به گزارش ادیان‌نیوز، مراسم رونمایی از آخرین اثر منتشر شده انتشارات گوی تحت عنوان «گفتمان مهدوی» تألیف عبدالحسین فخاری عصر امروز ۱۹ دی‌ماه برگزار شد. در ابتدای این مراسم، مهدی الله یاری، پژوهشگر در حوزه بهائیت به ایراد سخن پرداخت و بیان کرد: تشکیلات بهائیت امروزه با روش‌های نوینی اقدام به تبلیغات می‌کند، این تشکیلات […]

تبریک انگلیسی برای سالگرد تولد «پیغمبر» ساخته انگلیس ۰۹ آبان ۱۳۹۶

تبریک انگلیسی برای سالگرد تولد «پیغمبر» ساخته انگلیس

نخست‌وزیر انگلیس در پیام خود افزود: «یک‌بار دیگر بهترین آرزوهایم را تقدیم جامعه بهایی سراسر کشور و در تمام دنیا می‌کنم.»

۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۵

فرقه ضاله بهائیت عوامل آمریکا و اسرائیل هستند و نباید تقویت شوند

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 2 دقیقه   به گزارش ادیان نیوز، حضرت آیت الله مکارم شیرازی امروز در درس خارج خود در مسجد اعظم قم اقدام زشت و منکر دختر یکی از شخصیت های مطرح کشور در ملاقات با فرقه ضاله بهائیت را محکوم کردند و اقدام او را قابل تعقیب قضایی دانستند و افزودند: شنیدم دختر یکی از شخصیت های […]

۲۴ فروردین ۱۳۹۴

بازخوانی تحلیلی نقش آیت‌الله بروجردی و امام خمینی(قدس‌سره) در مبارزه با اسلام‌ستیزی و نفوذ بهائیان در حکومت پهلوی

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه نویسنده: مسلم محمدی چکیده: فرقه بهائیت از نظر باورهای اعتقادی در گستره توحید، نبوت و معاد، عملاً خلاف آن چیزی را معتقدند که باور مشترک تمام فرق اسلامی است، تا جایی که برای رهبران خود، مقام نبوت و رسالت قائل بوده و دین اسلام را دین نسخ‌شده و پایان‌یافته‌ای می‌دانند.  نفوذ این فرقه، پس از […]

۱۸ اسفند ۱۳۹۳

جستاری در نقد بابیت با تأکید بر نقد آموزه رکن رابع در اندیشه شیخیه

زمان مورد نیاز برای مطالعه: 1 دقیقه نویسنده: علی اکبر باقری چکیده :یکی از آثار و نتایج عقاید خاص شیخیه در مورد باب امام عصر(عج)، بسترسازی برای پیدایش فرقه‎ ضاله بابیت، به رهبری علی‌محمد باب شاگرد سیدکاظم رشتی بود. مهم‌ترین وجه ارتباط میان شیخیه و بابیه، اعتقاد به رکن رابع و بابیت است. رکن رابع آموزه‌ای است که از ابداعات فرقه شیخیه […]