تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

مسجدالأقصی بازگشایی شد

به گزارش ادیان نیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی «فلسطین آنلاین»، میکی روزنفلد، سخنگوی پلیس رژیم صهیونیستی اعلام کرد: پلیس اسرائیل پس از ارزیابی وضعیت امنیتی، تصمیم به بازگشایی مسجدالأقصی گرفت.
اقدام دیروز نظامیان صهیونیست در بستن مسجدالاقصی که از زمان اشغال قدس در سال ۱۹۶۷ میلادی تاکنون اقدامی بی‌سابقه بوده است،  با اعتراض‌های گسترده‌ای در داخل و خارج فلسطین همراه شد و در همین راستا، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) و تشکیلات خودگردان، فلسطینی‌ها را به حرکت به سوی این مسجد مبارک فراخواندند.
تشکیلات خودگردان، بستن مسجدالاقصی را اقدامی غیرقانونی و تحریک‌آمیز توصیف کرد و از فلسطینی‌ها خواست که امروز، نهم آبان‌ماه، به سوی این مسجد مقدس حرکت کنند و محاصره مسجد را بشکنند.
حماس نیز در بیانیه‌ای از فلسطینی‌های کرانه باختری رود اردن خواست که ساکنان قدس را در میدان مبارزه با رژیم صهیونیستی تنها نگذارند و در تظاهرات پس از اقامه نماز جمعه مشارکت کنند و به دفاع از مسجدالاقصی بپردازند.
نظامیان صهیونیست صبح دیروز معتز حجازی را که قبلا اسیر بود، با حمله به منطقه «الثوری» شهر قدس به ضرب گلوله شهید کردند؛ همچنین نظامیان صهیونیست صبح دیروز تمامی دروازه‌های مسجدالاقصی را به روی فلسطینی‌ها بستند.
این اقدام از سال ۱۹۶۷ میلادی تاکنون بی‎سابقه بوده است، اما پس از بازگشایی مسجدالأقصی امروز تنها به فلسطینی‌های بالای ۵۰ سال اجازه داده می‌شود که برای اقامه نماز وارد این مسجد شوند.
از سوی دیگر، مرکز اطلاع رسانی فلسطین  اعلام کرد: رژیم صهیونیستی از ترس بروز درگیری‌های شدید در نتیجه فوران آتش خشم ملت فلسطین تصمیم به بازگشایی مسجدالاقصی گرفت.
پلیس رژیم صهیونیستی پس از حادثه ترور ناکام یهودا گیلک، خاخام افراطی و فعال راستگرای یهودی، که از سوی یک موتورسوار نا‌شناس هدف چندین گلوله قرار گرفت و به شدت زخمی شد، دروازه‌های مسجدالاقصی را به روی نمازگزاران مسلمان بست، اما به خاطر نگرانی  از بروز درگیری های شدید به خاطر آتش خشم ملت فلسطین و درگیری آنها با نظامیان صهیونیست مجبور به بازگشایی آن شد.
گیلک یکی از تندرو‌ترین خاخام‌های صهیونیست است که معمولا در تعرضات دسته جمعی به مسجدالاقصی مشارکت دارد و بار‌ها به فلسطینیان و نگهبانان این مسجد حمله‌ور شده است؛ وی تلاش می‌کند با تحریک یهودیان تندرو برای به حمله به مسجدالاقصی مقدمات تخریب این مسجد را فراهم کند.
منبع: ایکنا
به خواندن ادامه دهید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه