تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

برنامه‌ریزی «فرقه خاص» برای قمه‌زنی در حسینیه‌های قم

به گزارش ادیان نیوز، این روزها سراسر ایران اسلامی در غم و اندوه سالار شهیدان به سوگ نشسته و چهره شهرها و روستاهای ایران و هر جای این کره خاکی که شیعیان زندگی می‌کنند سیاه‌پوش است.
این سنت حسنه را که حضرت امام صادق علیه‌السلام بنیان‌گذار آن هستند، پیروان اهل‌بیت علیهم‌السلام به‌عنوان میراثی ماندگار، نسل به نسل نگهداری کرده‌اند و از آن بهره‌برداری‌های فراوانی در جهت زنده نگه‌داشتن مکتب اهل‌البیت به عمل‌آورده‌اند و در طول تاریخ همواره با الگو قرار دادن راه امام حسین (ع) توانسته‌اند دل‌های خفته را علیه ظالمان و مستکبران بیدار کنند.
درواقع نمونه بارز الگو گیری از نهضت عاشورا را می‌توان پیروزی انقلاب اسلامی ایران دانست، امام خمینی (ره) بیش از هر کس دیگری در عصر خود با عمق نهضت عاشورا آشنا بود و با تکیه‌بر همین آشنایی بود که توانست مردم را به نام خدا و با شعار الله‌اکبر و اینکه “خون بر شمشیر پیروز است” به صحنه بیاورد و نظام جمهوری اسلامی را تأسیس نماید، اما از همان زمان دشمنان اسلام و شیعه بیکار ننشسته‌اند و همواره در پی ضربه زدن به این نظام بوده‌اند.
هرچند در طول ۳۶ سال گذشته دشمن از تمامی ابزار خود برای ضربه زدن به‌نظام استفاده کرد و هر بار با درایت و رهبری ولایت‌فقیه خنثی شد اما این شکست‌ها هم موجب نشده دشمنان نظام مأیوس شوند و از هر فرصتی برای ضربه زدن به‌نظام استفاده می‌کنند که ضرورت هوشیاری و آگاهی نسبت به اقدامات دشمنان بیش‌ازپیش احساس می‌شود.
در این میان در سال‌های اخیر برنامه‌ریزی‌های معاندان اسلام و شیعه بر روی عزاداری‌ها و هیئت‌های مذهبی معطوف گردیده است، جایی که از همان روزهای نخست شروع نهضت خمینی در سال ۱۳۴۲، به نقطه ثقل مبارزات تبدیل شد و همواره با فرارسیدن عاشورا و شروع عزاداری‌ها، کابوس رژیم شاهنشاهی شروع می‌شد.
حال دشمنان با برنامه‌ریزی‌های گسترده و صرف هزینه‌های میلیاردی عزاداری‌های سالار شهیدان را در تیررس برنامه‌های خوددارند و قصد دارند چهره اسلام و شیعه را نادرست معرفی کنند و درواقع هدفشان همان انحرافی است که در طی دهه‌های گذشته با سرمایه‌گذاری‌های فراوان توانستند در اهل سنت ایجاد کنند و اکنون با گسیل آن‌ها به کشورهای اسلامی همچون سوریه و عراق، آن‌ها را به جان مردم بی‌گناه می‌اندازند.
در این میان هدف‌گذاری برای ایجاد انحراف در عزاداری‌ها به شهر مقدس قم معطوف گردیده است، جایی که پایه‌های نهضت امام خمینی (ره) در آنجا پی‌ریزی شد و به‌درستی خاستگاه انقلاب نامیده شد اما در طی سال‌های اخیر رخنه برخی از افراد و عقاید توسط یک فرقه خاص در برخی از هیئات مذهبی اتفاق زشتی است که باید جلوی آن گرفته شود.
بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده سال گذشته، نفوذ این فرقه خاص در بین عزاداری‌های دهه اول محرم کاملاً آشکار و مشخص بود به‌طوری‌که در راستای ایجاد انحراف و نشان دادن چهره خشن از شیعه، سوله یکی از کارگاه‌ها در شهرک شکوهیه توسط افراد و نوکران این فرقه اجاره گردیده و در روزهای تاسوعا و عاشورا با فریب جوانان و استفاده از احساسات آن‌ها اقدام به قمه‌زنی کرده‌اند.
این اتفاق نامبارک در حالی با برنامه‌ریزی کشورهای استعمارگری همچون آمریکا و انگلستان در شهر کریمه اهل‌بیت (س) رخ می‌دهد که رهبر معظم انقلاب و مراجع عالی‌قدر بارها قمه‌زنی را نهی کرده و آن را اقدامی غیرانسانی و گناه اعلام کرده‌اند، به‌طوری‌که مقام معظم رهبری دراین‌باره می‌فرمایند: «هر کاری که برای انسان ضرر داشته یا باعث وهن دین و مذهب گردد حرام است و مؤمنین باید از آن اجتناب کنند قمه‌زنی علاوه بر این‌که از عرفی از مظاهر حزن و اندوه محسوب نمی‌شود و سابقه‌ای در عصر ائمه، علیهم‌السلام، و زمان‌های بعدازآن ندارد و تأییدی هم به شکل خاص یا عام از معصوم، علیه‌السلام، در مورد آن نرسیده است. در زمان حاضر موجب وهن و بدنام شدن مذهب می‌شود در هیچ حالت جایز نیست»(اجوبه الاستفتائات، ترجمه فارسی، ص ۳۲۶.) اما افزون بر این فتوا، ایشان در بیاناتی دیگر حکم به ممنوعیت قمه زدن علنی و آشکار نموده‌اند. ایشان در قسمتی از جواب نامه امام‌جمعه اردبیل مبنی بر اعلام تبعیت مردم اردبیل از نصایح و رهنمودهای رهبر انقلاب در مسئله عزاداری فرمودند: امروز این ضرر بسیار بزرگ و شکننده است؛ و لذا قمه زدن علنی و همراه با تظاهر، حرام و ممنوع است.
حال به نظر می‌آید این فرقه با تغییر در استراتژی سال گذشته خود سعی دارد، هم‌زمان با برگزاری عزاداری تاسوعا و عاشورا، قمه‌زنی را به درون شهر و برخی حسینیه‌ها بکشاند و البته آن را به‌صورت گسترده از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای به‌صورت زنده پخش کند.
هرچند که این اقدام با برخورد قاطع مردم ولایتمدار و انقلابی قم روبرو خواهد شد اما در این میان دستگاه‌های انتظامی و نظارتی نباید اجازه چنین جولانی را به یک فرقه خاص که از آن‌سوی مرزها تغذیه می‌شود، بدهند.
منبع: قم فردا
شاید دوست داشته باشید