تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

افطار میان ادیانی جوامع مذهبی در کلیسای غرب لندن برگزار شد

به گزارش ادیان نیوز؛ افطار میان ادیانی با حضور اعضای جامعه اسلامی، مسیحی و یهودی و پیروان دیگر ادیان بریتانیا در کلیسای سنت.جیمز در جاده پیکدیلی در غرب لندن برگزار گردید.

عنوان این افطار میان ادیانی دایره شهری ۲۰۱۹، «توسعه دست دوستی» نام داشت که هدف آن نزدیک سازی اعضای جامعه براساس انسانیت و ویژگی های مشترک بود.

صدای زنگ کلیسا تعیین کننده زمان افطاری بود. میهمانان در این گردهمایی فرصتی به دست آوردند تا از غذاهای مسلمانان کشورهای مختلفی چون جامائیکا، مراکش، اتیوپی و سریلانکا لذت ببرند.

در این همایش میان ادیانی کشیش لوسی وینکت، ریاست کلیسا و لیدی گیلدا لویی سخنران کلیدی و بنیانگذار شبکه بین ادیانی زنان، درباره اهمیت پیوند و اتحاد میان ادیانی برای مردم سخنرانی کردند.

لیدی گلیدا گفت: از نظر من تعصب، نفرت  و پیش داوری شیاطین بزرگی هستند. شیاطینی که ما باید با آن ها بجنگیم و خواهیم جنگید.

وی افزود: تجربه پناهنده بود بسیار مهم است. وقتی من پوستر برگزیت را دیدم که در آن پناهندگان را به دوردست ها می فرستاد، به نیستی، واقعا ناراحت کنند است که با بشریت این گونه رفتار شود. به همین جهت نیز دادن دست دوستی از ارزش بالایی برخوردار است.

شاید دوست داشته باشید