تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

تبریک نماینده ویژه روحانی به پیروان حضرت یحیی (ع) در ایران

به گزارش ادیان‌نیوز؛ در متن پیام تبریک حجت الاسلام و المسلمین یونسی به صابئین مندایی ایران به مناسبت میلاد حضرت یحیی (ع) و فرار رسیدن عید صابئین آمده است:
إِنَّ الَّذِینَ آمَنُواْ وَ الَّذِینَ هَادُواْ وَ النَّصَارَی وَ الصَّابِئِینَ مَنْ آمَنَ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الآخِرِ وَ عَمِلَ صَالِحاً فَلَهُمْ أَجْرُهُمْ عِندَ رَبِّهِمْ وَ لاَ خَوْفٌ عَلَیْهِمْ وَ لاَ هُمْ یَحْزَنُونَ (بقره/ ۶٢).
میلاد مسعود حضرت یحیی (ع) پیام آور توحید، صلح و عدالت را به ایرانیان عزیز صابئین مندایی تبریک و شادباش می‌گویم.
گفتمان دولت، بر اساس سیاست جمهوری اسلامی و اندیشه های امام خمینی (ره) و تاکیدات مقام معظم رهبری، بر این مهم استوار است که همه اقوام ایرانی می بایست از حقوق شهروندی برخوردار باشند و هیچ قوم ایرانی بر دیگری برتری ندارد. بر این اساس، همه موظف هستیم که با پیروان ادیان توحیدی همبستگی و همزیستی مسالمت آمیز داشته باشیم.
بدین جهت دولت، همه ارگان ها و نهادهای دولتی را به تکریم ادیان توحیدی و رعایت حقوق شهروندی همه اقوام و پیروان ادیان توحیدی، موظف کرده است. ثبت خط و زبان صابئین مندایی در سازمان میراث فرهنگی و توجه به اماکن عبادی و حفظ کرامت و رعایت حقوق شهروندی صابئین مندایی در این راستا و با عنایت به راهبرد استراتژیک دولت در این زمینه است.
امید است که جهان بشری با تمسک به آموزه های وحیانی و تعالیم انسانی و اخلاقی ادیان توحیدی همچون اعتدال، مدارا و مردم دوستی از تبعیض و افراط گری های قومی و مذهبی، دوری گزیده تا شاهد تقویت انسجام اجتماعی و گسترش صلح، عدالت و آرامش در ایران و جهان باشیم.
ضمن آرزوی سعادت و شادکامی، از خداوند متعال، برای هم میهنان صابئین مندایی عزیز بهروزی توام با موفقیت را مسالت دارم.

به خواندن ادامه دهید

گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه