به گزارش ادیان نیوز، “ناصر حويزاوي” مدير حج و زيارت خوزستان، در گفت و گویی  به تشريح برنامه‎هاي اين سازمان براي برگزاري آيين راهپيمايي اربعين حسيني پرداخت و اظهارداشت: زائران عتبات عاليات بايد براي عزيمت به كشور عراق ويزا تهيه كنند. وي با بيان اينكه حج و زيارت خوزستان براي راهپيمايي اربعين حسيني برنامه‎ريزي‎هاي بسياري […]

به گزارش ادیان نیوز، “ناصر حويزاوي” مدير حج و زيارت خوزستان، در گفت و گویی  به تشريح برنامه‎هاي اين سازمان براي برگزاري آيين راهپيمايي اربعين حسيني پرداخت و اظهارداشت: زائران عتبات عاليات بايد براي عزيمت به كشور عراق ويزا تهيه كنند.
وي با بيان اينكه حج و زيارت خوزستان براي راهپيمايي اربعين حسيني برنامه‎ريزي‎هاي بسياري انجام داده است، ابرازداشت: زائران عزيز بايد پيش از عزيمت به كشور عراق از قوانين و مقررات مرزي اطلاعات ضروري را كسب كنند.
مدير حج و زيارت خوزستان با اشاره به اينكه امسال سازمان حج و زيارت مسؤول صدور ويزا به زائران حرم امام حسين (ع) است، گفت: زائران مي‌‎توانند از طريق شركت‎هايي كه مورد تأييد سازمان حج و زيارت است ويزاي كشور عراق را دريافت كنند.
حويزاوي با بيان اينكه زائران اربعين حسيني مي‌‎توانند در قالب گروه ‎هاي ۴۰ نفري و يا به صورت انفرادي به كشور عراق سفر كنند، خاطرنشان كرد: براي استفاده از خدمات رفاهي هلال احمر در كشور عراق به زائران توصيه مي‌‎كنم از سفرهاي انفرادي خودداري كنند.
وي از صدور بيمه ويژه زائران اربعين حسيني امسال خبرداد و افزود: فقط زائراني كه از سازمان حج و زيارت ويزا دريافت كرده‎اند مي‌‎توانند از خدمات بيمه‎اي و درماني به صورت استفاده كنند.
مدير حج و زيارت خوزستان به ساماندهي مرزهاي خوزستان در اربعين حسيني امسال اشاره‎كرد و بيان‎داشت: مردم ساكن شمال خوزستان و اهواز از مرز چذابه و ساكنان جنوب خوزستان از مرز شلمچه اعزام خواهند شد.
مدير حج و زيارت خوزستان با اشاره به اينكه ويزاي تعيين شده براي زائران در حدود ۱۴۰ هزار تومان است، گفت: ۱۷ شركت مورد تأييد سازمان حج و زيارت در استان وجود دارد كه مردم عزيز مي‌‎توانند با نام‎نويسي در اين شركت‎‌ها به كشور عراق اعزام شوند.
منبع: خبرگزاری حج