مبارزه با مدارس اسلامی در هند

به گزارش ادیان نیوز، پایگاه خبری «On Islam» نوشت: مسلمانان هند می‌گویند که در مدارس آن‌ها چیزی تدریس نمی‌شود که اندکی به تروریسم ربط داشته باشد. آن‌ها با اهانت به قرآن‌، کتاب آسمانی ما و دیگر کتب اسلامی ماررا منابع تروریسم معرفی می‌کنند.
ظفرالاسلام خان، رئیس مجلس مشاوره اسلامی هندوستان – اتحادیه سازمان‌های اسلامی هند در دهلی نو- اعلام کرد: در گذشته، اتهامات مشابهی علیه مدارس اسلامی هند مطرح شد. اما نه گروه‌های هندو و نه آژانس‌های امنیتی هرگز نتوانستند شواهدی برای اثبات این اتهامات ارائه کنند.
جنون مقابله با مدارس اسلامی هند در نتیجه انفجار یک بمب در یک کارگاه بمب‌سازی زیرزمینی در ایالت بنگال غربی، آغاز شد.
آژانس‌های امنیتی هند ادعا کردند که این بمب‌گذاری که منجر به کشته و زخمی شدن شماری از مردم شد، به آن‌ها کمک کرد تا شبکه ممنوعه اسلامگرای بنگلادشی در هند را دستگیر کنند.
آژانس تحقیقات ملی هند همچنین ادعا کرد که سازندگان بمب در حال ارائه آموزش‌های تروریستی به جوانان مسلمان در برخی مدارس هند بودند.
روزنامه‌های هندی نیز اعلام کردند که این گروه در حال برنامه‌ریزی برای انجام حملات تروریستی در هند از جمله در مقر ارتش این کشور و فرودگاه کلکته بوده است.
در پی مطرح شدن این اتهامات، نیروهای امنیتی هند به چندین مدرسه اسلامی حمله‌ور شدند و کتاب‌های دینی به زبان عربی و اردو را به عنوان ابزار تروریسم جمع‌آوری کردند.
گرچه هنوز آژانس‌ امنیتی هند هیچ مدرکی مبنی بر ارتباط مدارس با هرگونه اقدام تروریستی پیدا نکرده است، گروه‌ها و احزاب هندو کمپینی را علیه مدارس اسلامی راه‌اندازی کرده‌اند.
در حال حاضر حدود یک پنجم جمعیت ۱ میلیارد و ۲۷ میلیون نفری هند را غیرهندوها از جمله مسلمانان تشکیل می‌دهند. بر اساس آمار غیررسمی بیش از ۱۷۵  میلیون مسلمان در هند زندگی می‌کنند.
منبع: ایکنا
شاید دوست داشته باشید