تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

دست و پا زدن برای جذب به کلیسا +فیلم

به گزارش ادیان نیوز: شبکه های مسیحی در ادامه داعیه محبت و جذب حداکثری خود، این بار به سراغ رابطه دختر و پسر رفته و آن را عامل محرکی برای جذب دختران و پسران به کلیسا دانستند.


در اینجا دو نکته حائز اهمیت است:
به طور کلی در جهان دو جریان حق و باطل در حال جذب هستند. جریان باطل به راحتی و با جذابیت های دنیوی، مردم را جذب می کند. در رأس این جریان، هالیوود و مجموعه های تولید فیلم هستند و از این جهت که دنیای سینما، دنیای رنگ کردن گنجشک، و قالب کردن آن بجای سیمرغ است، در جذابیت دنیوی قابل مقایسه با هیچ کدام از جریانات دیگر نیست.
اما در جبهه حق، جریان جذب، بسیار سخت تر از جریان باطل است. حق یعنی صحبت از حقیقت. حقیقت همان چیزی است که در ورای این دنیا قرار دارد و انبیا در صدد اطمینان دادن مردم به این قضیه بودند که به هزاران دلیل عقلی و نقلی و منطقی، ملکوتی در پس تمام جلوات این دنیا قرار دارد و موضوعی به نام غیب در میان است که باید با در نظر گرفتن آن، در این عالم زندگی کرد.
مبرهن است که جذب از طریق دنیا، آن هم دنیایی که جلواتش هزاران برابر از آنی که هست، عرضه می شود، نسبت به جذب از طریق حقایق نادیدنی این عالم مثل خدا و روح و فرشته و عقل بسیار آسان تر است و دست و پای حق برای جذب انسان، بسیار بسته تر است.
حال در این میان، یک بام و دو هوا بودن بسیار غیر قابل پذیرش است.
توضیح:
اسلام در بیان معارف و همان حقیقت هایی که در بالا بیان شد، حرف های بی پایه و اساس نمی زند. یعنی در این میان یک ضمانت اجرایی در میان است. اینکه به انسان گفته می شود، به خاطر انسانیت و تکامل روح و آخرتی با نمره بالا، باید از بخشی از امیال دنیوی و راحتی های آن و عیش و نوش های بی حد ومرض بگذری و برمبنای قانون، زندگی کنی، این ضمانت اجرایی دارد.
یعنی اگر کسی به این دستورات گوش دهد، حتی در همین دنیا، زندگی بی نقص و درستی خواهد داشت و روح او در آرامش خواهد بود و حتی اگر سخت ترین مصیبات هم بر او وارد شود، از رضایت خداوند متعال و آنچه که در بهشت درانتظار اوست، خرسند خواهد بود.
حال این را در نظر بگیرید که شما را دعوت به عناوینی کنند که ظاهرا معنوی هستند، اما ضمانت اجرایی ندارند. در این میان، چون فرد مجذوب، در ورای این عناوین معنوی، مثل جلسه با خدا، جلسه با مسیح، قدرت معنوی پیدا کردن و غیره، چیزی که روح او را به معنای واقعی تسلی دهد نمی بیند، لذا به زودی این جریان را رها خواهد کرد و در بود و نبودش تفاوتی نمی بیند.
پس چاره ای نمی ماند مگر اینکه شما ۱- به سراغ همان جلوات دنیوی بروید. ۲- هیچ تکلیفی بر گردن اشخاص نگذارید و به عبارت دیگر دین را یک جریان بدون تکلیف و راحت معرفی کنید. البته این مورد فقط در میان مسیحیان نیست. جریان تصوف و درویش منشی از همین قبیل است. حتی عده ای برای جذب به اسلام هم، اسلام را دینی بدون تکلیف معرفی می کنند که درجای خود قابل بحث و بررسی است.
 اما شبکه مسیحی “sat7pars” در همین راستا، این بار به سراغ جذب از طریق ایجاد رابطه عاشقانه در کلیسا رفت. این نشان دهنده آنست که کلیسا، دیگر معنای معنوی خود را از دست داده است. بخش اعظم معارفی که در آن بیان می شود، یک مشت اراجیف است که در ورای آن هیچ چیز دیگری دیده نمی شود.

اما نکته بسیار مهمی که در این فیلم به آن اشاره می شود و البته برای آنهایی که در راستای جذب به اسلام  و معارف اسلامی و خصوصا دستگاه سید الشهدا کار می کنند باید مورد توجه قرار گیرد، اینست که:
 در قدم اول، ما به نیت کسانی که وارد مجلس می شوند، کاری نداشته باشیم. درست است که شاید دشمن بخواهد در همین فضاهای معنوی رسوخ کند و ظاهر آن را هم به تباهی بکشد و تابو شکنی کند، که گاها در دسته های عزای محرم و دیگر مراسمات هم، نمونه های آن دیده می شود، اما بخش اعظم کسانی که می آیند و شرکت می کنند، به نیت امام حسین و معنویت می آیند. پس در مرحله اول انسان ها را از هم جدا نکنیم و دسته بندی نکنیم که اگر اینطور شد، دست غیبی خداوند متعال و اولیائش کار خودش را خواهد کرد. در یک جمله، کاری نکنیم که کلیسا درجذب اشخاص از ما جلو بیفتد.
منبع: جام 
به خواندن ادامه دهید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.