تقویت وحدت اسلامی بین شیعه و سنی مورد توجه مسئولان باشد

به گزارش ادیان نیوز، به نقل از دفتر مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات، آیت‌الله محمدعلی گرامی قمی در دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات اظهار کرد: انتخاب مشاور امور روحانیت برای وزارت کشور منشا خیر و برکت است و امیدواریم همه وزیران کابینه نسبت به انتخاب مشاور در امور روحانیت و حوزه‌های علمیه اقدام کنند.

وی نظارت بر فعالیت مشاوران امور روحانیت استانداران کشور را مورد تاکید قرار داد و افزود: ارتباط با مراجع تقلید، بزرگان حوزوی در استان‌ها و شهرها، ائمه جمعه و نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها کار مهمی است که امیدواریم بر آن اهتمام داشته باشید.

این مرجع تقلید با تحسین عملکرد رئیس جمهور و وزیر کشور اظهار کرد: آقای روحانی فردی بااستعداد و خوش فکر است که ما از گذشته، از وضع ایشان اطلاع داریم و امیدواریم کارهای مسئولان به نتایج خوبی دست یابد.

آیت‌الله گرامی با اشاره به حساسیت‌های جامعه جهانی و کشورمان، توصیه کرد که در مسائل مربوط به شیعه و سنی، رفع اختلافات و تقویت وحدت اسلامی مورد توجه باشد.

در ابتدای این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین داود نمازی ضمن ابلاغ سلام دکتر رحمانی فضلی به آیت‌الله گرامی، گزارشی از فعالیت‌های دفتر مشاورت وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات ارائه کرد.

وی برقراری تعامل دوسویه بین روحانیت و وزارت کشور را هدف اصلی راه اندازی این دفتر در قم ذکر کرد و گفت: تاکنون جلسات مختلفی در برخی استان‌ها برای دریافت پیشنهادات و دغدغه‌های بزرگان حوزه و ائمه جمعه و جماعات برگزار شده که نتایج خوبی هم در پی داشته است.

حجت‌الاسلام نمازی از دیدار مشاوران امور روحانیت استانداران کشور با مراجع تقلید در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
منبع : شبستان

شاید دوست داشته باشید