شناسایی عناصر داعش توسط بسیج سایبری

به گزارش ادیان نیوز، معاون سیاسی و امنیتی دادستان کل کشور گفت: نیروهای متخصص بسیج در حوزه سایبر موفق شدند در فضای مجازی تروریستهایی را که از کشورهای مختلف به داعش می پیوندند را با جزییات کامل شناسایی و ردیابی کنند.
“سید مرتضی بختیاری” پنجشنبه شب در همایش بسیج حقوقدانان استان در بیرجند افزود: این نشان از اشرافیت اطلاعاتی ایران نسبت به مسائل دنیا و به خصوص منطقه است که امروز بر هیچ دولتی پوشیده نیست.
وی در ادامه گفت: حتی در اجلاس شانگهای که دیداری با برخی از دادستان های جهان داشتم، در یکی از این دیدارها دادستان قزاقستان از من خواست جمهوری اسلامی اسامی ۳۰۰ قزاقستانی که به داعش پیوسته را اعلام کند که در پاسخ گفتم اگر شما کمک کنید و درخواست رسمی بدهید، ما نیز حاضریم از طریق مجاری قانونی پیگیری و کمک کنیم.
بختیاری با بیان اینکه از این روی امروز غربی ها دیگر سراغ جنگ نظامی علیه ایران نیستند و گزینه اصلی و مهم آنها جنگ نرم است، افزود: امروز دشمن از طریق فضای مجازی سعی در تحقق توطئه جدیدی علیه کشور ما دارد لذا شما حقوقدانان بسیجی باید برای خنثی کردن توطئه های دشمنان، با تمام قوا به عرصه های سایبری و جنگ نرم، وارد شوید.
وی در بخش دیگری از سخنانش از گروه موسوم به داعش به عنوان توطئه بسیار خطرناک آمریکا در منطقه یاد کرد و گفت: آمریکایی ها با اسلام مشکل اساسی و کینه کهنه دارند و امروز به هر شکلی باید کینه خود را خالی کنند و داعش بهترین ابزار آنان است.
بختیاری افزود: آمریکایی ها از جنایات داعش فیلم تهیه می کنند و با انتشار سریع آن در فضای مجازی به دنبال این هستند که این جنایات را به اسلام ارتباط دهند و شما حقوقدانان باید از طریق محاکم قضایی بین المللی پیگر این جنایت ها باشید.
وی در ادامه به اتفاقات سه سال اخیر در منطقه اشاره کرد و گفت: تلاش برای ساقط کردن دولت بشار اسد در سوریه و موضوع داعش در عراق توطئه آمریکایی ها برای انحراف توجه افکار عمومی از رژیم صهیونیستی است.
به گفته بختیاری، آمریکایی ها در خصوص مساله سوریه ابتدا به سراغ کشورهایی چون عربستان و قطر رفتند و امروز نیز با علم کردن داعش، به دنبال آن هستند تا مسلمانان را به جان هم اندازند.
وی افزود: آنقدر وضعیت سوریه به نفع رژیم اسرائیل تمام شده است که چندی پیش نتانیاهو اعلام کرد باید فتیله اختلاف و جنگ سوریه روشن بماند.
منبع: ایرنا
شاید دوست داشته باشید