باکره گی دختران توهین به آنهاست+ ویدئو

به گزارش  ادیان نیوز، در مفاهیم اخلاقی و اجتماعی دین اسلام، مسئله پاک سیرتی  مسئله بسیار مهمی است و از بزرگترین سکنات اخلاقی شمرده شده است. اما این مسئله فقط مربوط به زنان نیست، بلکه مردان هم از تکالیف مربوط به عفت و پاک سیرتی مستثنی نیستند.
سایت انگلیسی “بی بی سی فارسی BBCPersian” مبحث این هفته برنامه نوبت شمای خود را به موضوع باکره گی قبل از ازدواج اختصاص داد. 

دانلود

با توجه به مطالب مطرح شده در برنامه نکاتی چند لازم به ذکر است:
۱- پاکی یا باکره گی؟
آنچه که در دین اسلام و جوامع دینی ملاک قضاوت ظاهری در مورد افراد، خصوصا انتخاب دختران برای ازدواج قرار می گیرد مسئله باکره بودن نیست، بلکه پاک بودن است. دین اسلام لذت ها و طبیعیات انسان را تعطیل نمی کند، بلکه به آن جهت داده و برای آن قانون شرعی وضع می کند. حتی پس از پشت سر گذاشتن واجبات و محرمات، دستوراتی در قالب مکروهات و مستحبات می گذارد تا انسان را به معنای واقعی و کامل تحت لوای تسلیم در برابر خداوند قرار دهد و از هر عیب و پلیدی پاک گرداند. اسلام حتی در امور مباح هم شما را رها نمی کند و به شما نوع خاصی از آب خوردن را پیشنهاد می کند و به واسطه آن، عمل مباح را تبدیل به حسنه می کند و در قبالش به شما امتیاز و کمال عطا می کند.
متأسفانه در شبکه های ماهواره ای به گونه ای از احکام اسلامی بحث می شود که انگار نه انگار دینی به نام اسلام هست و مبانی مخصوص به خود را دارد. انگار نه انگار که عده ای بر روی این کره خاکی به عنوان مسلمان، زندگی می کنند و حق انتخاب دارند که بر چه مبنا و حقوق بشری زندگی کنند. 
ملاک دین اسلام قوانین حقوق بشری امروزی نیست که گاه کشته شدن کودکان بی گناه و شکنجه برای جلوگیری از تروریسم را جایز می دانند، اما نسبت به اعدام یک فرد شرور و مفسد فی الأرض در کشور ایران واکنش نشان می دهند. میان سوراخ سوزن و دروازه، هر کدام که به ضرر دین و اسلام و انقلاب اسلامی باشد انتخاب می کنند.
در باب رابطه جنسی لازم به ذکر است که اسلام با رابطه جنسی مخالف نیست، بلکه دستورات مهم و قابل تأملی نسبت به آن دارد. گاهی این دستورات آنقدر روان شناسانه و عمیق است که غربی ها با تمام پیشرفت خودشان تازه به آن رسیده اند و شاید هم از ما دزدیده اند و استفاده می کنند، فقط سندش را رو نمی کنند که حقانیت اسلام معلوم نشود.
در روابط جنسی، موضوع مهم، رابطه قبل یا بعد از ازدواج نیست. اصلا قبلیت یا بعدیت برای ازدواج معنی ندارد. یک فرد می تواند طبق قوانین اسلام بارها ازدواج کند و بارها طلاق بگیرد. اما دستور دین اسلام تشکیل خانواده و بستری برای تربیت افراد در محیط خانه است.
در مورد تک تک این موارد هم اسلام دستورات مهمی دارد که در اینجا قصد پرداختن به آنها نیست.
پس اسلام مخالف رابطه نیست، بلکه مسئله اصلی نوع این رابطه است که آیا به صورت مشروع و تحت قوانین دینی صورت گرفته است یا نه. آنچه که در جوامع دینی مورد مذمت می باشد ناپاکی به معنای روابط نامشروع قبل از ازدواج است، نه هر رابطه ای.

۲- عدم تجربه جنسی قبل از ازدواج دلیل بر سستی روابط در زندگی؛
این ادعای شبکه بی بی سی  بسیار نادرست و بی پایه و اساس است به چند دلیل:
الف- در بسیاری از زندگی ها، خصوصا زندگی نسل قبلی مردم، حتی در کشورهای دیگر دنیا خلاف این موضوع ثابت است و همین موارد، آن تحلیل ها را نقض می کنند. حتی نمی توان آن را جریان غالب هم دانست و پایدار نبودن زندگی ها را غالبا به دلیل نبود این تجربه قبل از ازدواج دانست.
ب- شخصی که می خواهد با روابط قبل از ازدواج این تجربیات را بدست بیاورد، با شروع زندگی هم می تواند بدست بیاورد. نهایتا با مشورت از والدین و بزرگ ترها و مطالعه و همه مطالبی که در حال حاضر در فضای مجازی در مورد روابط زناشویی مطرح می شود، و در آخر هم با چند بار آزمون و خطا روابط خود را سامان دهد و به همان تجربه ها برسد.
ج- روابط قبل از ازدواج، روابطی صرفا جنسی و برای لذت بردن و فرونشاندن شهوات جنسی است، اما بعد از ازدواج ماهیت این روابط تغییر می کند و این روابط بسیار حساس تر می شود.
۳- هدف از برقراری رابطه قبل از ازدواج.
مبحثی که چندی پیش در برنامه پرگار بی بی سی تحت همین عنوان مطرح شد بر خلاف نظرات این شبکه در برنامه نوبت شماست. در آن برنامه کارشناسان به این اذعان می کردند که قصد پسرها از دوستی با جنس مخالف، فقط برقراری رابطه جنسی و دفع شهوت است و این بسیار به دختران ضربه می زند و احساسات آنان را تحت تأثیر قرار می دهد.

این درست است که در ایران آمار طلاق بالا رفته و این آمار رو به افزایش است. طلاق دلایل زیادی دارد که و یکی از دلایل مهم طلاق در ایران کم رنگ بودن روابط زناشویی است. اما باید به این مسئله اذعان کرد که راه سامان دهی این مسئله تجربه قبل از ازدواج نیست. بلکه دلیل این نارسایی عدم دانش و آگاهی نسبت به این مسائل است. مطلب مهمتر اینکه مسئله طلاق در فرهنگ غرب اصلا موضوع مذموم و قبیحی نیست که برای آن دلسوزی کنند.
اما باز گویی آماری که این روابط در کشورهای پیشرفته دنیا از خود به جا گذاشته اند قابل تأمل و تأسف است.
رادیو ۴ انگلیس در تاریخ ۲۲ آوریل ۲۰۱۴ گزارشی از افزایش آمار موالید نامشروع در این کشور به رقم بی سابقه ۴۸درصد منتشر کرد. بر اساس گزارشی که به تازگی تحت عنوان «نقشه خانواده جهان ۲۰۱۴» منتشر شده، نزدیک به نیمی از نوزادان متولد شده در انگلیس در سال ۲۰۱۲ نتیجه روابط نامشروع بوده اند.

در قسمتی از این گزارش، که به وضعیت کلی جهان در زمینه تولدهای نامشروع پرداخته، آمده است: « در بسیاری از جوامع، کودکانی که والدینشان با هم ازدواج نکرده اند، بیشتر در معرض بی ثباتی در وضعیت خانوادگی قرار داشته اند و احتمال دستیابی آنان به موفقیت در بسیاری از حوزه ها از رفتارهای اجتماعی گرفته تا عملکرد تحصیلی، بسیار کمتر است.»
«لورا لیپمن» کارشناس رادیو ۴ انگلیس هم می گوید فرزندان حاصل از روابط نامشروع ،با آشفتگی و استرس بسیار بالایی مواجه می شوند.
این گزارش دلیل افزایش بی سابقه میزان تولد فرزندان نامشروع را «کاهش نرخ ازدواج» دانسته و نوشته است که بالاترین آمار تولد حاصل از روابط نامشروع مربوط به مرکز و جنوب قاره آمریکا و غرب اروپاست.
بر اساس این گزارش فرانسه با ۵۶ و سوئد با ۵۵ درصد، بالاترین نرخ تولدهای نامشروع در اروپا را داشته و انگلیس هم در جایگاه سوم است. این آمار در آمریکا ۴۱ و مکزیک ۵۵درصد است. کلمبیا با ۸۴درصد بالاترین میزان تولد نامشروع در جهان را دارد.این درحالی است که کشورهای خاورمیانه پایین ترین ارقام را داشته و میزان تولدهای نامشروع در آنها کمتر از ۵ درصد است.
این آمار نشان دهنده اینست که در این فرهنگ ها فرقی بین روابط مشروع و نامشروع نیست، برای همین هم افراد لزومی به جلوگیری از فرزند دار شدن نمی بینند.

   

در آمار دیگری در آستانه روز جهانی پدر مؤسسه تحقیقاتی پیو آمریکا (Pew) در تحقیقی به بررسی وضعیت پدران آمریکایی و نقش آنها در تربیت فرزندان پرداخت.
نتایج این تحقیق نشان می دهد از هر چهار مرد آمریکایی صاحب فرزند، یک نفر (معادل ۲۷ درصد) هیچ اطلاعی از وضعیت فرزند خود ندارد که این میزان در مقایسه با آمار سال ۱۹۶۰ میلادی ۲ برابر شده است.
همچنین نتایج تحقیقات مؤسسه پیو نشان می دهد، تمایل مردان آمریکایی به داشتن فرزند بدون ازدواج رسمی نیز به ‌شدت افزایش یافته است، به طوری که این میزان در میان سیاه پوستان ۵۹ و در میان سفید پوستان ۳۷ درصد اعلام شده است.
بر این اساس از هر چهار مرد آمریکایی ۲۰ تا ۲۴ سال، سه نفر بدون ازدواج صاحب فرزند هستند. همچنین آمار کودکان نامشروعی که با مادر خود زندگی می کنند از ۵ درصد در سال ۱۹۶۰ میلادی به بیش از ۴۱ درصد در سال ۲۰۰۸ افزایش یافته است.
شمار زیادی از زنان آمریکایی مجبورند فرزندان نامشروع خود را بدون حضور پدر کودک بزرگ کنند که این مسئله به گفته جامعه شناسان آمریکایی مهمترین مشکل پیش روی جامعه و دولتمردان است، چرا که علاوه بر تحمیل بار مالی شدید بر دوش سازمان های تأمین اجتماعی، جامعه آمریکا با موجی از ناهنجاریهای اجتماعی به دلیل وجود این کودکان تک سرپرست مواجه است.
وزارت بهداشت آمریکا چندی قبل در گزارشی از تمایل بیشتر کودکان فاقد پدر به فرار از خانه یا اقدام به خودکشی خبر داد. همچنین ۸۵ درصد از کودکان آمریکایی با مشکلات رفتاری، به صورت تک والد و بدون حضور پدر زندگی می کنند.
نگرانی دیگر جامعه شناسان آمریکایی پایین آمدن چشمگیر نرخ ازدواج و عدم تمایل جوانان این کشور به تشکیل زندگی به‌ صورت رسمی و قانونی است که این، یکی از مواردی است که جوانان را از فکر به ازدواج باز می دارد زیرا می توانند به امیال و لذت های خود برسند و خود را هم در چهار چوب و محدودیت های ازدواج گرفتار نکنند.
 “ویکتور نلسون” مشاور خانواده می گوید: «کودکان به مراقبت و توجه پدر و مادر توأمان نیاز دارند تا مراحل رشد ذهنی و روانی خود را به ‌خوبی طی کنند و حضور پدر در خانواده تضمین کننده سلامت جسمی، روحی و رفتاری کودکان است.
 نتایج تحقیق مؤسسه پیو بر اساس سرشماری ملی و گزارش های مرکز ملی سلامت آمریکا طی سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ میلادی و مصاحبه تلفنی با ۲۰۰۶ شهروند آمریکایی بالای ۱۸ سال در ماه های می و ژوئن تهیه شده است.
همان طور که می بینید، در این کشورها، رابطه قبل از ازدواج معنی خاصی ندارد. یعنی روابط جنسی در هیچ غالب و قانونی صورت نمی گیرد. روابط قبل از ازدواج، بعد از ازدواج، زندگی بدون ازدواج، فرزندان مشروع، فرزندان نامشروع، طلاق، هم جنس گرایی، حیوان گرایی و کانون گرم خانواده مفاهیمی است که امروزه در غرب معنای خاصی ندارد.
در حقیقت شبکه های ماهواره ای به دنبال اصلاح روابط زناشویی و دلسوزی برای دختران و پسران و زندگی مشترک آنان نیستند.
 در این کشورها فرقی بین زندگی دو هم جنس با دو نا هم جنس نیست. در این کشورها زندگی بدون ازدواج فرق خاصی با زندگی با ازدواج ندارد. حال چطور می شود که دل این افراد برای روابط سالم زناشویی ایرانیان بتپد؟
بلکه آنها یک حرف دارند، و آن هم اینکه چرا در ایران، مردم بر طبق قوانین دینی زندگی می کنند؟ چرا روابط اجتماعی محدود است. چرا روابط خانوادگی مستحکم است و چرای آخر اینکه، چطور می شود ایران اسلامی را به زانو در آورد و از درون، آن را منهدم کرد و در این راستا راهی به غیر از انهدام خانواده نمی یابند.
منبع: جام 
اشتراک در خبرنامه
برای دریافت جدیدترین اخبار به طور مستقیم به صندوق ورودی خود وارد اینجا شوید.
هر زمان می‌توانید مشترک شوید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.