وجود پیرغلامان برای ما نعمت است و بنده روی فرد فرد آنان را بوسه می‌زنم

به گزارش ادیان نیوز، آیت‌الله العظمی «ناصر مکارم‌شیرازی» در پیامی به ششمین همایش پیرغلامان، جوان غلامان، نو غلامان، سخنرانان و مداحان حضرت اباعبدالله الحسین(ع)؛ عشق به امام حسین(ع) را موجب اقدمات فداکارانه دانستند.

مرجع عالی قدر تقلید تصریح کردند: همانگونه که اصحاب شجاع و وفادارش در صحنه کربلا، تجلیات این عشق را نشان داده‌اند؛ عشق به امام حسین(ع) در هر دلی باشد او را به هرگونه فداکاری دعوت می‌کند.

ایشان افزودند: احترام به پیرغلامان و تجلیل از آنها از چند نظر حائز اهمیت است، نخست اینکه وجود آنها برای ما نعمتی است و حداقل شکر نعمت، احترام به آن نعمت است.

متن کامل این پیام به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

تشکیل این جلسه باشکوه را که برای تجلیل از پیرغلامان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) انجام شده، به همه شما عزیزان مخصوصات دست اندرکاران تبریک می‌گویم و امیدواریم سایه آن بزرگوار بر سر همه شما باشد.

حقیقت این است که عشق به امام حسین(ع) در هر دلی که باشد؛ آن را به هرگونه فداکاری دعوت می‌کند، همانگونه که اصحاب شجاع و وفادارش در صحنه کربلا تجلیات این عشق را نشان داده‌اند. البته هر کس بر حسب استعداد خود این عشق را بروز و ظهور می‌دهد، شما عزیزان از سال‌ها قبل عشق آن حضرت را به دل و شور آن مولای عزیز را در سر داشته‌اید و حلقه غلامی او را در گوش کرده‌اید و آنچه را در توان داشته‌اید ابراز نموده‌اید.

شما دیدید بیست میلیون عاشق و دلداده آن حضرت از صغیر و کبیر و حتی افراد خردسال و پیران ناتوان از شیعه خالص گرفته تا مسیحیان، زرتشتیان در اربعین امسال در یک برنامه باشکوه و عظیم شرکت کرده‌اند و حماسه‌ای آفریدند که جهانیان را در حیرت فرو برد. شما هم سال‌هاست بر در این خانه نشسته‌اید و عشق و علاقه خود را به آن حضرت تقدیم می‌کنید. شما گام در جای گام‌های دعبل‌ها، کمیت‌ها، فرزدق‌ها و امثال آنها گذارده‌اید و مورد علاقه مولایمان حضرت ولی عصر(عج) قرار گرفته‌اید.

احترام به پیرغلامان و تجلیل از آنها از چند نظر حائز اهمیت است، نخست اینکه وجود آنها برای ما نعمتی است و حداقل شکر نعمت، احترام به آن نعمت است و از سوی دیگر، این قدردانی به آنها روحیه می‌دهد و بهتر می‌توانند کار خود را ادامه دهند و شما هم در آن سهیم و شریک خواهید بود.

از سوی سوم، نسل جوان و جوان هنگامی که مقام و موقعیت پیرغلامان را در جامعه ببینند تشویق می‌شوند که در این راه گام نهند و به سهم خود، خدمتی به دستگاه امام حسین(ع) کنند.

من از همینجا روی فرد فرد پیرغلامان را بوسه می‌زنم و به آنها تبریک می‌گویم و برای همگی دعا می‌کنم، سایه آن حضرت بر همه مستدام باشد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
ناصر مکارم شیرازی

منبع : ابنا

به خواندن ادامه دهید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.