سفارت ابوظبی در ایتالیا یهودیان را به مراسم افطار دعوت کرد

0

به گزارش ادیان‌نیوز، روزنامه اماراتی «البیان» گزارش داد، عمر عبید الشامسی، سفیر ابوظبی در ایتالیا مراسم افطاری را با حضور شخصیت‌های دینی از واتیکان، کلیساهای مسیحی دیگر، مرکز فرهنگی اسلامی و نیز اقلیت‌های یهود برگزار کرد.

 

طبق نوشته این روزنامه، این دیدار در چارچوب این انجام شد که امارات سال ۲۰۱۹ را «سالی برای مسامحه» و با هدف تقویت ارزش‌های تفاهم و درک متقابل میان مردم با فرهنگ و ادیان مختلف اعلام کرده است.

 

نویمی دی سینی، رئیس انجمن اقلیت‌های یهود در ایتالیا نیز در این مراسم حضور داشت. روزنامه البیان به نقل از دی سینی نوشت: من معتقدم که امشب، شبی مهم است که موفق شدیم همگی‌مان دور یک میز بنشینیم. نشستن بر سر یک میز در شناخت تاریخ، فرهنگ، آداب و رسوم و نیز سنت‌های دیگری نقش به سزایی دارد.

 

روابط میان ابوظبی و تل‌آویو شاهد تحول بی‌سابقه‌ای در ماه‌های اخیر بوده و از سطح دیدارهای دیپلماتیک محرمانه و علنی دوره‌ای میان دو طرف پا فراتر گذاشته و حتی از روابط تجاری و اقتصادی دو طرف نیز عبور کرده و اکنون به سطح عادی‌سازی روابط در فضا و اجرای رزمایش‌های نظامی مشترک رسیده است.

 

امارات گام‌های بلندی را در روابط رسمی خود با رژیم اشغالگر اسرائیل برداشته و در مقایسه با دیگر کشورهایی که سعی در عادی‌سازی روابط با اسرائیل دارند و در رأس آنها عربستان، بحرین و مصر، گام‌های بیشتری را برداشته است.

 

انتهای پیام/.

شاید دوست داشته باشید