تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
The news is by your side.

مقابل هم قرار دادن دولتهای اروپایی با شهروندان مسلمان، هدف پشت پرده حمله پاریس

به گزارش ادیان نیوز، یک مرکز پژوهشی و اندیشکده آمریکایی هدف نهایی حمله اخیر در پاریس را مقابل هم قرار دادن دولتهای اروپایی با شهروندان مسلمان این کشورها دانست.
اندیشکده استراتفور در گزارشی به تحلیل انگیزه و هدف استراتژیک حمله به نشریه فرانسوی «شارلی ابدو» که در آن ۱۲ نفر کشته شدند، پرداخت.
در این گزارش آمده است: «حمله روز چهارشنبه، پتانسیل آن را دارد که روابط کشورهای اروپایی با شهروندان مسلمان آنها را دگرگون کند.»
در گزارش این مرکز می‌خوانیم: «هدف و قصد استراتژیک پشت این حملات، ایجاد نوعی بحران در روابط این دو(کشورهای اروپایی با مسلمانان اروپایی) است. اگر این حملات کار تکفیریها و یا مراکز و افراد مرتبط با موسسات و نهادهای افراطی تکفیری بین‌المللی باشد، چنین حملاتی سبب تنش در روابط جهان غرب و اسلام خواهد شد».
استراتفور می‌افزاید: «این موضوع در اروپا از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که دولتهای آن در حال تجربه افزایش حضور گروه‌ها و جمعیتهای راستگرا(و ضد اسلامی) است. هدف و نیت تکفیریها آن است که کشورهای اروپایی و غربی را را به سرکوب شدیدتر جوامع اسلامی سوق بدهند تا از این رهگذر به روایتشان درباره به‌راه اندازی جنگ علیه اسلام توسط غرب دامن بزنند».
منبع: فارس
به خواندن ادامه دهید

نظرات بسته شده است، اما بازتاب و پینگ باز است.

این وب‌سایت برای بهبود تجربه شما از کوکی استفاده می‌کند. حدس می‌زنیم شما با این کار موافق هستید، اما در صورت تمایل می‌توانید انصراف دهید. پذیرفتن ادامه