تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

پیشنهاد مقتدی صدر به دولت فرانسه

به گزارش ادیان نیوز، مقتدی صدر روز دوشنبه در بیانیه ای با اشاره به این که دشنام گفتن به رسول خدا (ص) اولین نمود دشمنی میان شرق و غرب است، گفت: دولت فرانسه با توجه به تعداد زیاد مسلمانانی که در این کشور با وجود اختلاف فاحش عقیدتی و رفتاری زندگی می کنند، باید تمهیداتی را در نظر بگیرد.
صدر از دولتمردان فرانسه خواست قوانینی مناسب با نوع زندگی مسلمانان وضع کنند تا مانع تبدیل مبلغان تندرو به هسته های خفته شوند. وی افزود: با توجه به این که اغلب مهاجران به فرانسه، مخالف دولت های خود نیستند بهتر است با هماهنگی کشورهای مبدأ، قوانین سختگیرانه ای برای فعالیت های این افراد ( تندروها) وضع شود.
وی با تاکید بر اینکه باید میان ادیان گفت و گو باشد و امکان سوء استفاده افراط گرایان از فضای نسبتا باز اروپا گرفته شود، افزود : بدترین خصوصیت افراط گرایان بسته بودن محافل آنهاست.
مقتدی صدر خاطرنشان کرد که ناسزا گفتن به رسول خدا (ص) اولین دشمنی آشکار میان ملت های مسلمان شرق با کشورهای مسیحی غربی است، افزود : دلیل حمله به نشریه طنز فرانسوی شارلی ابدو توهین به پیامبر اسلام نیست، بلکه نشر کاریکاتوری از ابوبکر البغدادی سرکرده داعش باعث این حمله شد.
هفته گذشته پاریس پایتخت فرانسه شاهد حوادث ناگوار و بی سابقه ای بود. این حوادث از حمله دو برادر به ساختمان هفته نامه طنز شارلی ابدو با ۱۲ کشته و فرار عاملان حمله آغاز شد و به دو گروگانگیری مجزا ختم شد.  گروگانگیری ها با حمله همزمان پلیس به پایان رسید و علاوه بر کشته شدن ۳ گروگانگیر ۴ شهروند فرانسوی هم کشته شدند.
امدی کولیبالی یکی از عاملان خمله با داعش بیعت کرده بود و دو برادر سعید و شریف الکواشی گفتند عضو القاعده بودند.
منبع: العالم
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.