تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

این مراسم “چهارشنبه سوری” است نه “۹ ربیع”

به گزارش ادیان نیوز، تقریبا دو هفته پیش خبری در برخی رسانه های داخلی ایران منتشر شد مبنی بر خروج یک دسته از جوانان با لباس قرمز در خیابان های قم برای برگزاری مراسم ۹ ربیع.
آن خبر حاشیه های بسیاری را بدنبال داشت و اما و اگرهای بسیاری را به وجود آورد اما در این میان برخی از رسانه های عرب زبان با هدف جوسازی علیه مذهب شیعه، تلاش کرده اند آن خبر را به زبان عربی برگردانده و به طور گسترده در فضای مجازی جهان عرب پخش کنند.
در این میان گاف بزرگی که برخی از این رسانه های عرب زبان داده اند این بود که تصویری مربوط به مراسم “چهارشنبه سوری” را به جای مراسم ۹ ربیع منتشر کرده اند.
اما دروغ دیگری که توسط رسانه های عرب زبان منتشر شد این بود که آنها ادعا کردند در روز ۹ ربیع هزاران نفر از مردم قم برای شرکت در آن مراسم در خیابان های مختلف قم خارج شدند در حالی که واقعیت امر این بود که تعداد افرادی که آن مراسم را برگزار کردند تنها ۱۲ نفر بوده و دقایقی بعد از آمدنشان به خیابان، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.
منبع: شیعه آنلاین
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.