تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

تاریخ وهابیت و آل‌سعود مساوی با نفاق و وحشی‌گری است

به گزارش ادیان نیوز، روزنامه انگلیسی “ایندیپندنت” مقاله ای از نویسنده معروف انگلیسی “رابرت فیسک” منتشر نموده است که درباره وهابیت و آل سعود بحث کرده است.
فیسک در ابتدای این مقاله به تاریخ وهابیت و چگونگی مسلط شدن آن بر حجاز می پردازد و می نویسد: تاریخ وهابیت پر از نفاق و وحشی گری است اما غرب ترجیح داده به خاطر منافعی که از این کشور عایدش می شود، چشم خود را به روی این وحشی گری ها ببندد. اقدامات وحشیانه وهابیت شبیه جنایات کنونی داعش مانند سر بریدن انسانهاست.
رابرت فیسک از همین رهگذر به حمله به نشریه فرانسوی “شارلی ابدو” گزیر می زند و می افزاید: نفاق وهابی ها در این حادثه هم آشکار می شود . آنها بر قربانیان شارلی ابدو اشک تمساح می ریزند و از سوی دیگر از تروریست ها در سوریه و عراق حمایت می کنند.
این نویسنده انگلیسی طالبان را شبیه به وهابی ها توصیف می کند و در ادامه می نویسد: هیئت امر به معروف و نهی از منکر طالبان تفاوتی با نسخه مشابه آن در جده و ریاض ندارد.
فیسک اولین شخصی نیست که از آل سعود و وهابیت و سیاست های دوگانه آن انتقاد می کند.
منبع: شیعه نیوز
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.