تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

سیدحسن نصر الله معادلات جنگ رژیم صهیونیستی را بهم ریخت

به گزارش ادیان نیوز، سید حسن نصرالله، که پیش از این با مطرح کردن آمادگی حزب الله برای آزادی الجلیل، دغدغه ای بزرگ برای فرماندهان نظامی و امنیتی و مراکز پژوهش های رژیم صهیونیستی ایجاد کرده بود، این بار با اعلام معادله “فراتر از الجلیل” معادلات جنگ را به هم ریخت.
بر پایه این گزارش، حزب الله لبنان درباره ماهیت معادله جدید فراتر از الجلیل توضیح داده است که در واکنش به هرگونه تجاوز رژیم صهیونیستی، نه تنها الجلیل را آزاد خواهد کرد، بلکه فراتر از این شهر، تا ده ها کیلومتر، در اراضی اشغالی فلسطین پیشروی خواهد کرد و تحولی راهبردی در عرصه جنگ با رژیم صهیونیستی ایجاد خواهد کرد.
بر این اساس، با نگاهی به نقشه می توان دریافت که حزب الله، در صورت به کارگیری راهبرد حمله، قادر خواهد بود صفد، طبریا، الناصره، نهاریا، عکا و حتی شهرهای الخضیره و نتانیا را در بخش ساحلی آزاد کند. از سوی دیگر، راهبرد “فراتر از الجلیل” به این معنی است که مبارزان حزب الله، تا شمال فلسطین و احتمالا مرزهای کرانه باختری پیشروی خواهند کرد.
به این ترتیب، این بار تنها صحبت از موشک هایی که تا عمق اراضی اشغالی می رسند نیست، بلکه صحبت از انتقال جبهه درگیری به خاک دشمن است و این همان راهبرد نظامی است که رژیم صهیونیستی در جنگ های سابق خود در پیش می گرفت که اگر این اتفاق بیفتد، راهبرد مقاومت از راهبرد دفاع به راهبرد حمله تبدیل خواهد شد و دشمن را ناچار به تغییر تاکتیک های جنگی و مجبور شدن به اتخاذ وضعیت دفاعی وادار خواهد کرد.
در این میان، تاکیدِ مقاومت بر داشتنِ همه انواع سلاح های لازم برای دستیابی به پیروزی های بزرگ در صورت تکرار تجاوز رژیم صهیونیستی، بر شدت ترس و وحشت رژیم صهیونیستی افزوده است، زیرا بن گوریون، سال ها قبل پیش بینی کرده بود که “نخستین شکستِ اسرائیل در هر جنگی، آغازِ فروپاشیِ آن خواهد بود.”
منبع: پایگاه خبری داعش
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.