خبری تحلیلی ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

تصویری که سرباز زن آمریکایی را شوکه کرد

به گزارش ادیان نیوز، پس از اعتراض های خیابانی مردم آمریکا علیه پلیس، دولت و دادستانی این کشوربه دلیل برخوردهای نژادپرستانه و تبرئه پلیس های قاتل، این بار استفاده از تصویر مظنونان سیاه‌پوست در تمرین‌ تیراندازی افسران پلیس فلوریدا، واکنش‌های انتقادی فراوانی به دنبال داشته است.
به نوشته بی بی سی، این تصاویر در سالن‌های تمرین تیراندازی پلیس “نورث میامی بیچ” به کار گرفته شده و تنها هنگامی علنی شد که یک سرباز زن بعد از پایان زمان تمرین افسران پلیس، اجازه یافت از این میادین تیراندازی استفاده کند.
به گزارش شبکه ان.بی.سی در میامی، گروهبان والری دینت، متوجه می‌شود که عکس برادرش یکی از سیبل‌های تیراندازی در سالن تمرینی پلیس است.

جی اسکات دنیس، رئیس پلیس این منطقه در جنوب فلوریدا، در واکنش به این خبر گفته عمل افسرانش در به کارگیری این تصاویر “تصمیم نادرستی” بوده هرچند وی اتهام “نژادپرستانه” بودن این اقدام را رد کرده است. [!]
او به شبکه ان.بی.سی در میامی گفته استفاده از تصاویر واقعی مظنونان در هنگام تمرین تیراندازی، روشی مرسوم برای تک تیراندازان پلیس است و بدین لحاظ ماموران تحت امر او “خطایی” مرتکب نشده‌اند. بر این اساس، آقای دنیس گفته برای مامورانی که از این تصاویر در تمرین‌های تیراندازی خود استفاده کرده‌اند، تنبیهی در نظر گرفته نخواهد شد.
به گفته این مقام پلیس، ماموران از تصاویر واقعی بسیاری از مظنونان که ممکن است از هر رنگ و نژادی باشند در تمرین‌های تیراندازی استفاده می‌کنند.
  

“زبانم بند آمده بود”
گزارش شده در روزی که گروهبان دینت تصویر برادرش را در میان سیبل‌های هدفگیری پیدا کرد، افسران پلیسی که پیش از او در سالن تمرین تیراندازی می‌کردند ۶ سیبل را جا گذاشته بودند.
گروهبان والری دینت به ان.بی.سی گفته است: «من یک دفعه تصویر برادرم را دیدم و گفتم، چرا باید تصویر او در میان نشانه‌های تیراندازی افسران پلیس باشد.» به تصویر برادر والری شش بار شلیک شده بود.
عکس وودی دینت، برادر والری، هنگامی که او به علت شرکت در یک مسابقه غیرقانونی اتومبیلرانی خیابانی بازداشت شده بود، توسط پلیس نورث میامی بیچ گرفته شده بوده است.
آقای دینت بعد از انتشار این اخبار گفته زبانش بند آمده چرا که او یک مرد “خانواده‌دار، شاغل و دارای یک زندگی معمولی است” و به هیچ وجه در آن طبقه‌بندی که پلیس از مظنونان توصیف کرده، خود را ارزیابی نمی‌کند.

به گزارش رسانه‌های آمریکا، علاوه بر آقای دینت، تصویر شش مرد‌سیاه پوست دیگر هم در میان سیبل‌های ماموران پلیس این منطقه وجود داشته است.
به گفته جی اسکات دنیس، رئیس پلیس نورث میامی بیچ، در مجموع ۲۲ تصویر در میان این سیبل‌ها قرار داشته که در آنها همچنین تصاویری از مظنونان لاتین‌تبار، چند سفیدپوست از جمله یک زن و حتی تصویر اسامه بن لادن، رهبر کشته شده گروه القاعده هم وجود داشته است.
وی تاکید کرده “بسیار بسیار نگران شده” وقتی دریافته عکس یک فرد آزاد در سیبل‌های تمرینی به کار گرفته شده و تصریح کرده از تصاویر مظنونانی که پیش‌تر بازداشت شده بوده‌اند دیگر در تمرین‌های تیراندازی پلیس استفاده نخواهد شد.
منبع: جام نیوز
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.