تحلیلی خبری ردنا (ادیان نیوز)
جدیدترین خبرهای دینی امروز و اخبار ادیان تازه‌ترین خبرهای مذهبی مذاهب و فرقه‌ها، جدیدترین مطالب و مقالات ادیان مذاهب جریان‌‌های دینی فرقه‌های مذهبی ایران و جهان

تلاش دانشجویان آمریکایی برای معرفی چهره واقعی اسلام

به گزارش ادیان نیوز، تعدادی از دانشجویان رشته روزنامه‌نگاری “دانشگاه ایالتی میشیگان” با افزایش موج اسلام‌ستیزی در غرب، موضوع فعالیت کلاسی خود را معرفی اسلام و روش زندگی مسلمانان انتخاب کردند.
این دانشجویان تأکید کردند تعداد زیادی از مردم آمریکا درک درستی از  مفاهیم اسلامی‌ندارند و همین امر باعث گسترش هراس آنان از اسلام شده است.
این پژوهش که با عنوان ” ۱۰۰ پرسش و پاسخ پیرامون مسلمانان آمریکایی” انجام شده است؛ فرهنگ، سنت‌ها، زبان، ریشه‌های قومیتی و حتی سیاسی مسلمانان آمریکایی را معرفی کرده است.
یکی از دانشجویان شرکت‌کننده در این پروژه گفت؛ تمام مسلمانانی که وی با آنان مصاحبه کرده است، تروریسم را محکوم و تأکید کردند که  اسلام دین خشونت نیست و افراط گرایان با تفاسیر نادرست از برخی آیات قرآنی چهره اسلام را خدشه‌دار می‌‌کنند.
جو گریم (Joe Grimm) نویسنده و ویراستار آمریکایی ضمن تأکید بر این‌که دین اسلام به دلیل رفتار تروریست‌های منتسب به این دین مورد کج فهمی‌واقع شده است گفت این کتابچه به زبانی ساده و برای مردم عادی که می‌خواهند اصول ابتدایی اسلام را بشناسند نوشته شده است.
گفتنی است طبق نتایج یک مرکز نظر‌سنجی در آمریکا، مسلمانان بیش از همه گروه‌های مذهبی در معرض نگرش و احساسات منفی قرار دارند.
منبع:جبهه جهانی مستضعفین
به خواندن ادامه دهید
گفت‌وگو درباره مطلبی که خواندید

آدرس ایمیل شما منتشر نمی‌شود.